Ra
Ra
2013-04-08 18:16

Sveiki, atejo ir man laikas prasyt patarimu. Ar kas nors sioje svetaineje besilankanciu yra keliaves kemperiais? Noreciau praktiniu patarimu, uz ir pries tokiai kelionei.
Vasara tureciau sulaukti sveciu - seimos su dviem labai jaunom merginom (3 ir 4 metai), ir noriu jiems siek tiek Kanados parodyti. Kilo mintis apie kemperius, todel ir noriu paklaust, ar isbandet, ar verta?

2013-04-08 20:42

Na, tie minusėliai labai nedideli : pagrindinis tai kaina, taip pat patogumų mėgėjams gali žvaigždučių pritrūkti, na dar labai mažuose miesteliuose ar siauruose serpantinuose gali būti sunkiau, bet Kanadai manau tai neaktualu, o visa kita - vieni pliusai :) Man labai patiko! Svarbiausia - visiška judėjimo laisvė, nepriklausanti nei nuo oro, nei nuo pasikeitusių planų. Lyja - važiuoji kitur, patiko - pasilieki ilgiau, nes nelaukia jokie užsakyti viešbučiai. Pabandyk, tikrai patiks.

Ra
Ra
2013-04-09 03:52

Dėkui, dėkui, pirmi įspūdžiai atrodo visai paskatinantys!
Kai man tik buvo pašnibždėta mintis, kad galima taip keliaut, iškart pasitikrinau kainas internete. Taip, jos nemažos. Be to didelis minusas, kad kaip ir visų amerikoniškų auto, jų varikliai milžiniški, tai benziną taip siurbs, kad nespėsi pilti.

Antra vertus, su juo kurią naktį ir parkinge prie parduotuvės gal išmiegosi, net kempingo nereiks. Arba vairuoti galima pernakt, laikas tauposi (busim bent du vairuotojai). Visokie moteliai/viešbutėliai nežinau, kiek man kainuotų...

Ir galvojom, mažosioms (ir mums, nes niekad to nebandę) bus atrakcija, gal kelias ne taip prailgs..

Tik reiks rimtai išsiaiškinti tuos reikalavimus vairuotojo teisių kategorijoms (mums reiktų keturviečio). Ir dar suprantu, tai labai jau lėta transporto priemonė, ne? Jų greitis kaip nors ribojamas? (tuoj čia visokių kvailų klausimų priklausinėsiu ;)

Dėl dušų-tualetų. Ką žiūrėjau, visi turi integruotus visus šiuos privalumus, bet man būtų baisu tokiam daikte dušu mėgautis, aš jau geriau į ežerą :))). Susijęs klausimas - kempinguose už vandens papildymą, atliekų išleidimą papildomai reikia mokėti? Nors greičiausiai nuo šalies priklauso. Kanadoj tai berods už vandenį apskritai nieks nemoka :)

Ir vairuoti tokį griozdą labai sudėtinga? Jei jau imsime jį tai tikrai rinksimės mažus ir vaizdingus kelius, kurie bus vingiuoti, kalvoti ir panašiai..

Vietoj kemperio turiu variantą imti vietinį skrydį ir skrist tiesiai prie jūros, kur nuomot mašiną keliom dienom. Skrydžio penkiems ir kemperio kaina panaši...

2013-04-09 08:54

Sunku patarti, kai nesi bandęs, juo labiau apie Kanadą, kuri, apskritai, didžiajai daugumai mūsų yra Terra Incognita, o tie nedaugelis, kurie taip keliauja, retai čia lankosi, todėl aš visgi patarčiau, po informacijos surinkimo, padaryti bendomąjį važiavimą, kad ir dviese-tryse panašios klasės kemperiu bent porai nakvynių, tada tiksliau žinosi, siūlyti savo svečiams tokią atrakciją ar pasitenkinti kitokiu keliavimo būdu, nors aš visgi pasirinkčiau didelį automobilį arba mažą autobusiuką ir nakvynes kempinguose-moteliuose-viešbučiuose, labai jau man tie mobilūs dušai, o dar labiau "šikinykai" neimponuoja, bet, visgi, pabandyti verta:)))

Ra
Ra
2013-04-09 17:22

Apokai, man irgi tie mobilus dusai su tulikais nepatinka :).
Ieskau, ziurau. Kempingai rodos cia nebrangus, visais keliais galima vaziuot, o i tikrus kalnus vistiek nenuvaziuosim, per toli.
Dabar palikau reikala seimynai apsisprest, ar jie nori kemperio ar lektuvo :)

2013-04-10 08:20

Parašyk man į AŽ savo paštuką, įmesiu straipsnį iš " Veido" žurnalo - ten kaip tik interviu davė šeima, kurie daug keliauja su kemperiais. Jei esi facebook - duosiu kontaktus pabendrauti

Ra
Ra
2013-04-10 16:41

Aruna, parasiau ;)

2013-07-03 14:40

Tyrinėdami Amerikos motinos kelias - Route 66 - į campervan, aš atsidūriau prarado Bryce Canyon National Park vėlai vakare. Pavargęs, aš iškedentas virš ir laukinių stovykloje, didelis privalumas vairuojant savo "viešbutis".Kitą rytą aš supratau nebuvo toli nuo 2000 m aukščio Lookout - kada aš atvykau, apsiblausęs akimis, saulei tekant, visiškai nepasiruošusi kraštovaizdžio išsikeroti prieš mane.

Iš mano atsitiktinai rasti taško žiūrėjau dienų pertraukos per 30km ilgio serijos keisčiausių amphitheatres ir uolos, visose turtingose​​-raudonos ir geltonos apelsinų; įvaizdžio natūra, kad dega į savo atmintį. Ir tai buvo atsitiktinumas tapo įmanoma tik keliauja campervan.