2013-04-08 11:30

Žinau, kad Taros upės kanjonas nuostabus. Norėtųsi ten patekti. Prašau info apie tai. Kurios šio kanjono vietos gražiausios? Kokiu maršrutu patogiausia iki ten nusigauti? Ką verta aplankyti pakeliui? Aš Kroatijos pakrante važiavau tik iki Kotoro.

2013-04-08 15:22

Atvažiuojant nuo Podgoricos, pro Mojkovač iki pat Taros tilto važiuoji, didžiąją dalį laiko važiuoji šalia Taros, sustoti pasižvalgyti pačia upe yra nemažai vietų, geriausias kanjono vaizdas atsiveria nuo Taros tilto. Siūlau taip pat aplankyti Žabljaką, jame esantį Durmitoro nacionalinį parką. Jei daugiau norite pamatyti Taros upės ir kanjono iš arti, išbandykite raftingą.

2013-04-08 15:31

Apie Juodkalniją dabar jau labai info galima rasti :)
Nežinau nuo kurios pusės jūs žadat važiuot, tad labai sunku patarti ką pakeliui pažiūrėti, nes iš skirtingų pusių skiringi ir objektai. Visas kelias palei Taros upę labai gražus. Gražiausias vaizdas atsiverai nuo Taros arba Džurdževičiaus tilto ( didelis ,arkinis tiltas).
Mes važiavom nuo Žablijako, tad pakeliui galim aalankyti vienuolynus, o galų gale po patį Durmitoro parką pasižvalgyti , Biogrado ežerą apžiūrėti:)

2013-04-10 10:14

Viamichelin iš Lietuvos iki Žabljak (Juodkalnijoje) veda per Budapeštą-Novi Sad- (Serbija)-Valjevo-Pljevlja (Juodkalnija). Prašau informacijos važiavusių šiuo maršrutu. Ar kelias Novi Sad-Žabljak labai ekstremalus? Teko skaityti įspūdžius apie keliavimą Juodkalnijoje, kad keliai siauri, akmenys krinta į bedugnę iš po ratų, apsisukti kelyje jokios galimybės - tik pirmyn. Gal tai pasenę įspūdžiai, arba žmonės važiavo labai jau ne pagrindiniais keliais?

2013-04-10 10:36

Vietomis serpantinai nėra patys "smagiausi", tačiau kad krenta akmenys iš po ratų į bedugnę - perdėta. Nuo Taros tilto iki Žabljako labai vingiuoti serpantinai, dažniausiai 180 laipsnių, tai nusiteikite darbui prie vairo. Nuo Novi Sado Iki Juodkalnijos sienos kelias normalus, prastesnis Juodkalnijos pusėje.

2013-04-10 11:05

Apie Pivos kanjoną. Labai prieštaringos nuomonės. Kad ten vaizdai pritrenkiantys sutinka visi, bet vieniems tas kelias, berods M-18, atrodo visai geras, o kiti sako, kad jokiu būdu ten daugiau nevažiuos. Matyt, tai yra labai subjektyvu, priklauso nuo keliavimo patirties, arba važiuota buvo labai seniai, kai keliai buvo labai blogi.
Teko keliauti Alpėmis (Grosklokner keliu), Slovėjijoje, Šveicarijoje, Tatrais, Velebite, Tenerifėj, Krymo kalnais. Prie kalnų aukščio įprasti sunku, nežinau kaip kitiems, bet atsidūrus kur nors ties bedugne, atrodo jauti, kad širdis pakinkliuose, dažnai mintyse kartoji sau "ir koks velnias čia mane nešė"..., bet vėliau, aišku, dėkoji likimui, kuris suteikė tokią palaimą - pamatyti (pajausti) kalnus.
Per 3 dienas, atrodo, perskaičiau beveik viską, ką radau apie Taros kanjoną ir kelią iki jo. Deja, įspūdis dvejopas. Kiek ten civilizacijos ir saugumo? Planuoju keliauti gegužės mėn...

2013-04-10 15:52

Dėl saugumo, tai viskas ten tvarkoje :) O į Pivos kanjoną mes važiavome dideliu autobusu, tiesa jį aplenkti lengvosioms buvo sunku, bet tikrai jokių sunkiai pravažiuojamų kelių nepastebėjome, tiesa, vairuoja jie sakyčiau agresyvokai. O šitas kelias tai labai sužavėjo ir nors atrodo siauras, bet ,,Ikarus-as" per tas skyles tilpo be problemų :)

2013-04-10 16:44

Tikrai taip, autobusai vaziuoja ir viskas tvarkoj. Kaip ir kiekvienam vingiuotam kalnu kely yra savu niuansu, bet kad labia baisu vaziuoti ten butu, tai tikrai taip nera. Vaziuojant i Zablijaka, tiesiog reikia patausoti auto stabdziu kaladeles ir tiek. O Serbijoj, tai keliai geri, jokiu problemu. Jei vaziuosit, uzsukit i Novij sada, labai mielas miestelis.
O ka turit omeny klausdama civilizacijos?

2013-04-11 10:18

Apie civilizaciją. Skaičiau, kad tame regione labai retai yra degalinės ir moteliai (ar kitos nakvynės vietos), daug karo pėdsakų. Kaip žmonės? Ar draugiški ir geranoriški? Manau, kad su vyresniais galima ir rusiškai susikalbėti.

2013-04-11 19:40

Ar draugiški ir geranoriški? (citata) 10 kartų draugiškesni ir genoriškesni tai tiesą , bet NATO temos nelieskite.