2019-01-25 22:04

Galite spėti apsilankyti

Vilniuje vyksta 7-oji turizmo paroda „Adventur“

Penktadienį Vilniuje prasidėjo septintoji tarptautinė kelionių ir turizmo paroda „Adventur“. Renginyje siūloma susipažinti su naujais kelionių maršrutais, turizmo ir aktyvaus laisvalaikio idėjomis.

Anot „Litexpo“ parodų centre vykstančio renginio organizatorių, „Adventur“ šiuo metu yra didžiausias turizmo renginys Baltijos šalyse, pernai parodoje apsilankė 33.000 žmonių. „Adventur“ atidarymo renginyje kalbėjęs šalies premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad Lietuvoje netrūksta keliautojams patrauklių vietų, o turizmo indėlį į biudžetą ženkliai padidintų išspręsta tiesioginių skrydžių problema.

„Daug važinėju po šalies miestus ir miestelius, kartais ir pats nustembu, kiek puikių turizmo objektų, kuriuos galėtume parodyti ir užsienio, ir Lietuvos turistams, turime. Turizmas yra ekonomiškai stipri sritis, atnešanti milžinišką indėlį į šalies ekonomiką. Visiškai aišku, kad labiausiai šiandien mums trūksta tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Europos ir pasaulio miestus. Jei jie atsirastų, galėtume kalbėti ne apie 1,5 mlrd. Eur indėlį, o gerokai daugiau.“ — sakė ministras pirmininkas.

Akcentas potyriams
Kaip rašė VŽ, šių metų parodos tema – „Potyrių turizmas“. Patyrę keliautojai, turizmo ekspertai ir kelionių organizatoriai čia dalinasi patarimais ir neįkainojamais asmeniniais atradimais kelionių metu. Poilsio zonoje „Fanų erdvė“ keliautojai pasakoja savo kelionių įspūdžius, dalina autografus. Dalyvių stenduose vyksta „Laimės valandos“ – ypatingi pasiūlymai lankytojams su specialiomis nuolaidomis, loterijomis, dovanomis. Pristatomas ir kulinarinis paveldas, maisto produktai, rengiamos jų degustacijos. „Litexpo“ rūmų salės šiemet suskirstytos pagal temas „Pažink Lietuvą“, „Autentiška Lietuva“, „Atrask pasaulį ir poilsiauk aktyviai“ bei „Atrask pasaulį“. O 2019-ųjų naujiena – Vaikų erdvė mažiesiems renginio lankytojams.

Plačiau: https://www.vz.lt/laisvalaikis/pomegiai/2019/01/25/vilniuje-vyksta-7-oji-turizmo-parodaadventur#ixzz5deSfazZO

2019-01-31 15:41

Naudinga informacija. Aš daug kelionę, todėl prieš kiekvieną kelionę stengiuosi sužinoti naudingos informacijos apie šalį, kur ketinu keliauti. Tokia informacija padeda man planuoti savo kelionę. Taip, kaip daugelyje šalių periodiškai vyksta daug pokyčių, kurie gali turėti įtakos sąlygų keitimas, aplankyti šalies užsienio piliečiai. Taip pat keliautojas yra labai svarbu žinoti įvairių nuolaidų ir akcijų lėktuvo bilietų ar viešbučių rezervavimo numeriai.

2019-02-04 22:07

Apie nuostolius paskelbusi „Ryanair“ prognozuoja mažesnes skrydžių kainas

Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ praėjusių metų trečiąjį ketvirtį patyrė 19,6 mln. Eur nuostolių. Bendrovė nurodo, kad nuostolį lėmė intensyvi žiema Europoje ir mažesnės nei planuota bilietų kainos.

„Nors trečiojo ketvirčio nuostoliai buvo nuviliantys, mes galime pasidžiaugti, kad taip nutiko dėl žymiai mažesnių kainų nei tikėtasi. Mūsų klientai naudojosi rekordiškai žemomis skrydžių kainomis, o tai yra naudinga mūsų dabartiniam ir būsimam augimui“, – pranešime spaudai cituojamas Michaelis O‘Leary, „Ryanair“ generalinis direktorius.


Per 2017-ųjų trečiąjį ketvirtį „Ryanair“ buvo uždirbusi 105,6 mln. Eur pelno. Tiesa, bendrovės pajamos 2018 m. III ketvirtį buvo 9% didesnės nei per tą patį 2017 m. laikotarpį ir sudarė 1,53 mlrd. Eur.

Kaip skelbia CNBC, „Ryanair“ savo pranešime įspėja, kad skrydžių bilietų kainos rinkoje ir toliau gali išlikti žemos.

Ponas O‘Leary teigia negalintis atmesti tolesnio kainų mažėjimo ir 2019 m., ypač jei netikėtumų atneštų „Brexit“ procesas ar saugumo situacijos pokyčiai: „Mes nesutinkame su naujausiomis kai kurių konkurentų prognozėmis, kad 2019 m. vasarą kainos augs.“

Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2019/02/04/apie-nuostolius-paskelbusi-ryanair-prognozuoja-mazesnes-skrydziu-kainas#ixzz5eawlXN4O

2019-02-05 18:16

Ar nemanote, kad būtų patogiau, jei naujienas grupuotumėte pagal temas? Dabar vienoje diskusijoje ir traukiniai, ir lėktuvai, ir parodos. Truputį chaosas.

2019-02-05 18:52

Grupių gali būti labai daug, todėl stengiuosi įmesti tik svarbiausias naujienas ir viskas plius minus, kad vienoje vietoje būtų. Nėra didelis ir daug lankomas forumas, kad lankytojai bėgiotų per visas temas ir ieškotų tų naujienų.

2019-04-01 00:08

Kaip išsinuomoti vilą

Žingsnis po žingsnio

Išsirinkite kryptį
Pirmiausia nuspręskite, kur keliausite ir kokių įspūdžių tikitės – nuo kultūrinių iki tingaus gulinėjimo paplūdimyje. Tuomet apsvarstykite pageidaujamą vilos vietą: mieste, kaime, prie vandens, kalnuose ir t. t.
Užsisakykite kuo anksčiau
Jei įmanoma, užsisakykite vilą mažiausiai prieš 6 mėn. prieš sezono pradžią, kol pasiūla didesnė nei paklausa. Visuomet klauskite apie nuolaidas, kartais jų būna visai netikėtų. Jei jūsų kelionės data lanksti, rinkitės ne sezono metą, ir būstų savininkai, ir nuomos agentai tuomet lengviau leidžiasi į derybas.
Mokėdami depozitą ir galutinę sumą venkite pervesti pinigus per tokias bendroves, per kurias pavedimas gali tapti nesusekamas.
Kai kurie būsto nuomos tinklalapiai, pvz., „homeaway.co.uk“ ir „villarenters.com“, turi apsaugos sistemas, kurios, įvykus apgavystei, atlygina klientui nuostolius. Tačiau visada svarbu atidžiai perskaityti visus sutarties punktus, ypač parašytus smulkiu šriftu.
Savarankiškai ar su agentu
Vienos bendrovės tiesiog pateikia pasiūlymus tinklalapyje, taip „suvesdamos“ nuomininką ir nuomotoją; kitos pačios patikrina nuomojamus būstus ir pasiūlo pridėtinės vertės paslaugas – nuo skrydžių užsakymų iki auklių vaikams. Naudojantis pirmosiomis daugiau darbo teks atlikti pačiam, tačiau taip galima rasti pigesnių variantų. Antrosios sutaupys jūsų laiko tvarkydamos kelionės detales. Be to, jos „stovi“ už savo nuomojamų vilų ir problemoms spręsti gali pasiūlyti personalą.
Tikslinkitės detales
Sudarykite privalomų detalių sąrašą ir išsiaiškinkite jums rūpimas. Jeigu savaitę ketinate tįsoti prie baseino, įsitikinkite, jog jis teisingai įrengtas (Jis šildomas? Vanduo – tiesiai iš jūros ar chloruotas? Baseinas valomas?). Dievinate ramybę? Paklauskite, ar šalia nebus triukšmingų kaimynų arba, dar geriau, greitkelio. Norint išvengti netikėtumų, verta kuo daugiau išsiaiškinti prieš atvykstant.
Daugiau už mažiau
Yra strategija, galinti jums padėti gauti „daugiau už mažiau“. Jos koncepcija tokia: jeigu jums reikia tik dviejų miegamųjų, galbūt pavyks išsinuomoti penkių miegamųjų vilą už dviejų kainą. Nuomotojai gali užrakinti jums nereikalingus kambarius, o už sumažintą mokestį jūs gausite daugiau erdvės baseine ir terasoje. Kai kurie nuomotojai savo kainoraščiuose skelbia šiuos „breakdown rates“.
Paslėptos išlaidos
Iš anksto pasiteiraukite apie papildomus mokesčius – valymo, šildymo, už internetą ir pan.
Išvykstant jums turi būti grąžintas depozitas. Jei yra kokių nors išskaičiavimų, prašykite nuskaičiuotos sumos įrodymų, pvz., čekio.
Dėl tos pačios priežasties atidžiai apžiūrėkite būstą tik atvykę, idealiausia – su savininku ar agentu. Nufotografuokite ir praneškite jiems apie bet kokią žalą.
Įsigykite kelionės draudimą
Gali būti taip, kad už vilą teks susimokėti gerokai prieš atostogas, tokiu atveju verta apsaugoti savo investiciją nuo nenumatytų aplinkybių. Daugelis vilas nuomojančių svetainių pateikia nuorodą, taigi galima nusipirkti draudimą iš jų rekomenduojamų bendrovių.
Tikslinkite nuotraukas
Per „maps.google.com“ nustatykite tikrą vilos vietą pagal nurodytą adresą. Jei pavyks, pasinaudokite „street view“ parinktimi ir pažiūrėkite, ar nuotraukos tinklalapyje atitinka tikrąjį vaizdą.
Pasikliaukite sveiku protu
Jei nuomos pasiūlymas jums kelia įtarimą arba nuomos kaina atrodo per gera, kad būtų tiesa, neužsisakykite. Yra daug kitų vilų!
Tikrinkite informaciją
Nesvarbu, nuomojatės vilą patys ar naudojatės agentūros paslaugomis, VISUOMET teiraukitės nuomonės tų, kurie jau buvo apsistoję jūsų nusižiūrėtoje vietoje, pataria Suzanne Cohen, vilų nuomos bendrovės „Villa Europe“ steigėja.
Pažiūrėkite, kiek laiko vila reklamuojama – dažniausiai pirmojo skelbimo data yra rodoma tinklalapiuose. Kuo ilgiau reklama yra tinklalapyje, tuo labiau tikėtina, kad yra tikra ir teisėta.
Geri atsiliepimai gali būti suklastoti – būkite atidūs su per gerai atrodančiais profiliais. Jei dauguma atsiliepimų blogi – iš viso neverta vargintis.
Grįžę iš atostogų raskite valandėlę parašyti sąžiningą savo atsiliepimą. Tai padės kitiems.
Naudingos svetainės:
www.airbnb.com, www.booking.com, www.tripadvisor.com, www.cntraveller.com, www.villaeurope.com, www.rentvillas.com, www.flipkey.com, www.homeaway.co.uk, www.villarenters.com, www.agoda.com


Plačiau: https://www.vz.lt/laisvalaikis/pomegiai/2019/03/31/kaip-issinuomoti-vila#ixzz5jmn0mLtZ

2019-05-14 00:04

Artimieji jau galės skambint dažniau ir be didelio vargo :)

Nuo gegužės 15 d. pinga skambučiai į kitas ES šalis

Nuo gegužės 15 d. iš savo šalies skambinant į kitą ES šalį minutė kainuos ne daugiau kaip 19 centų (be PVM), o SMS – ne daugiau kaip 6 centus (be PVM). Tokius maksimalius tarifus patvirtino Europos Komisija (EK).

Šiuo metu skambutis į daugelį ES šalių „Tele2“ klientams kainuoja apie 54 centus už minutę, „Telia“ klientams – 57 centus, o „Bitės“ klientams – 23 centus už minutę. SMS į užsienį „Tele2“ klientams kainuoja 14 centų, „Telia“ – 35 centai, o „Bitės“ klientams – 7 centus.

2017 m. birželį panaikinus tarptinklinio ryšio mokesčius, EK dabar mažina ir skambučių iš savo šalies kainas. Šios naujos tarptautinių skambučių ir SMS kainų viršutinės ribos yra Bendrijos telekomunikacijų taisyklių pertvarkos dalis.

„Viršutinės skambučių ES kainų ribos yra konkretus pavyzdys, kaip bendroji skaitmeninė rinka veikia kasdienį piliečių gyvenimą. Iš esmės, formuojant bendrąją skaitmeninę rinką sukurtos 35 naujos skaitmeninės teisės ir laisvės. Apskritai naujosios telekomunikacijų taisyklės padės ES patenkinti augančius europiečių interneto ryšio poreikius ir padidinti ES konkurencingumą“, – komentuoja Andrusas Ansipas, už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas iš Estijos.

Iki šiol vidutiniškai skambučio ES viduje kaina buvo tris kartus didesnė negu standartinė skambučio savoje šalyje kaina, o standartinė SMS žinutės ES viduje kaina – du kartus didesnė negu kaina savoje šalyje. O kai kuriais atvejais standartinė skambučių ES viduje kaina gali būti net iki dešimties kartų didesnė už standartinę skambučių savoje šalyje kainą, pabrėžiama EK pranešime.

Naujos taisyklės nuo gegužės 15 d. bus taikomos visose 28 ES šalyse, jos netrukus įsigalios ir Norvegijoje, Islandijoje ir Lichtenšteine.

Plačiau: https://www.vz.lt/paslaugos/2019/05/13/nuo-geguzes-15d-pinga-skambuciai-i-kitas-es-salis#ixzz5nqCJe9jo

2019-07-12 17:46

„Airbnb“ įgyvendino reikalavimą skaidriai pateikti informaciją apie kainas

Europos Komisija paskelbė, kad po derybų su „Airbnb“ ši platforma pradėjo geriau pateikti apgyvendinimo pasiūlymus vartotojams. Tai reiškia, kad vartotojai, užsakydami paslaugą, dabar matys pilną kainą — įskaičiavus privalomus mokesčius ir rinkliavas.

Pasak Europos Komisijos, pasiūlymai dabar atitinka ES vartotojų teisėje nustatytus standartus.

Veiksmų koreguojant pasiūlymus „Airbnb“ paslaugų pirkėjams teko imtis po Europos Komisijos ir ES vartotojų apsaugos institucijų 2018 m. liepą pateikto raginimo „Airbnb“ sutarčių sąlygas suderinti su ES vartotojų apsaugos taisyklėmis ir skaidriai pateikti informaciją apie kainas.

Tuomet Europos Komisija įspėjo, kad tai, kaip „Airbnb“ nurodydavo kainas, taip pat dalis sutarčių sąlygų, pažeidžia Nesąžiningos komercinės veiklos direktyvos, Nesąžiningų sutarčių sąlygų direktyvos ir Reglamento dėl teismo sprendimų pripažinimo ir vykdymo nuostatas.

„Šią vasarą europiečiai gaus tai, ką mato užsisakydami atostogų būstą. Vartotojams bus nesunku palyginti ir rezervuoti viešbučio kambarį ar būstą internetu. Dabar jie gali būti tikri, kad kaina, kuri jiems nurodoma pirmame puslapyje, ir bus ta kaina, kurią jie galiausiai turės sumokėti. Labai džiaugiuosi, kad „Airbnb“ buvo pasirengusi bendradarbiauti su Europos Komisija ir nacionalinėmis vartotojų apsaugos institucijomis ir užtikrinti, kad platforma veiktų geriau. Tikiuosi, kad jos pavyzdžiu paseks ir kitos platformos“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime teigė V?ra Jourov?,už teisingumą, vartotojų reikalus ir lyčių lygybę atsakinga Europos Komisijos narė.

Pagrindiniai „Airbnb“ padaryti patobulinimai ir pakeitimai:

– atlikdami apgyvendinimo pasiūlymo paiešką pagal pasirinktas datas naudotojai rezultatų puslapyje mato visą kainą, įskaitant visus taikomus privalomus mokesčius ir rinkliavas (pavyzdžiui, už aptarnavimą, valymą ir vietos mokesčius), todėl tolesniuose puslapiuose netikėtų privalomų mokesčių nebeatsiras;

– „Airbnb“ aiškiai atskiria, ar apgyvendinimo pasiūlymą rinkai teikia privatus asmuo, ar profesionalus paslaugų teikėjas;

– „Airbnb“ savo svetainėje pateikia lengvai randamą elektroninio ginčų sprendimo platformos nuorodą ir visą būtiną su ginčų sprendimu susijusią informaciją.

„Airbnb“ taip pat peržiūrėjo savo paslaugų teikimo sąlygas. Dabar jose:

– aiškiai nurodoma, kad naudotojai gali iškelti bylą „Airbnb“ šalies, kurioje jie gyvena, teismuose;

–gerbiamos pagrindinės naudotojų teisės paduoti šeimininką į teismą, jei jis padarė asmeninės ar kitokios žalos;

– įsipareigojama vienašališkai nekeisti sutarčių sąlygų iš anksto aiškiai neinformavus naudotojų ir nesuteikus jiems galimybės nutraukti sutartį.

2019-09-29 14:02

Na, naujienų vis daugėja ir daugėja, Kretoje vos ne visi viešbučiai susiję ir skolų neapmokėjo, Ispanijoje belenkiek skoloje liko ir t.t. nusimato pigių viešbučių laikas? :)

„Thomas Cook“ bankrotas sutrikdė 600 tūkst. Europos turistų atostogas

„Thomas Cook“ bankrotas, kurį Didžiosios Britanijos kelionių operatorė paskelbė pirmadienį, sugadino maždaug 600 tūkst. Europos turistų atostogas. Štai kas šiuo metu žinoma apie tai, koks poveikis bus padarytas jų poilsiui ir ką bendrovė, jos patronuojamosios įmonės ir išvykimo bei paskirties šalių vyriausybės daro, kad sutvarkytų šią netvarką.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/thomas-cook-bankrotas-sutrikde-600-tukst-europos-turistu-atostogas-637-1206604?copied

2020-01-06 02:22

Per 10 metų turistų kreipimųsi į kelionių agentūras sumažėjo 3 kartus
Didžiosios Britanijos kelionių konsultacijų centras „Travel Aisle“, remdamasis „Google“ paieškų tendencijomis, ištyrė, kaip per pastaruosius 10 metų pasikeitė kelionių industrija.

Kelionę internetu buvo galima nusipirkti ir 2010 m., tačiau tada didžioji dauguma keliautojų vis tiek rinkdavosi kreiptis į kelionių agentus.

Tačiau perkančių keliones internetu kasmet daugėja, pastebi ekspertai. „Google“ duomenimis, nuo 2010 iki 2017 m., tokių turistų skaičius išaugo tris kartus. Anot „Travel Aisle“, kelionių įsigijimas internetu vartotojams suteikia daug privalumų, – pavyzdžiui, galimybė rasti pigiausius pasiūlymus ir susikurti unikalią kelionę.

Tuo pačiu laikotarpiu nepriklausomų keliautojų skaičius išaugo daugiau nei keturis kartus.

Kita vertus, labai svarbu nepamiršti, kad didėja ir bendras turistų srautas: jei 2010 m. dviejų savaičių trukmės vasaros atostogos užsienyje daugumai buvo reikšmingas įvykis, tai šiandien keliauti yra įprastas dalykas visus metus, o daugeliui tai yra tiesiog gyvenimo būdas.

Apskritai, per 10 metų keliauti tapo paprasčiau ir patogiau: dėka „Wi-Fi“ plėtros, mokesčiai už tarptinklinį ryšį nebegąsdina turistų, taip pat kaip ir būtinybė išsikeisti valiutą – dabar tai paprasta padaryti naudojantis kreditine kortele.

2008 m. pradėta kurti „Airbnb“ per dešimtmetį tapo viena populiariausių kelionių būsto rezervavimo platformų tarp viso pasaulio keliautojų, nors, sprendžiant iš „Google“ paieškų, dar 2010 m. keliaujant apsistoti svetimo žmogaus namuose ar įsileisti jį į savo būstą atrodė sunkiai įsivaizduojamas dalykas.

Kita pastarojo dešimtmečio tendencija – sumenkęs susidomėjimas paplūdimio atostogomis. Imant vidutinius rodiklius (turint omenyje, kad buvo ir augimo, ir nuosmukio periodų), klasikinės kelionės į pajūrio kurortus dabar pasirenkamos du kartus rečiau nei prieš 10 metų. Pasak ekspertų, tai daugiausia lėmė išaugusi pramogų po atviru dangumi paklausa ir turistų noras patirti nuotykių.