2018-03-05 13:03

Pradedu kaip naują temą, kur talpinsiu ir lankytojų tikiuosi, kad pasidalinsime informacija naudinga visiems vienaip ar kitaip ;)

2018-03-05 13:04

18-mečiai po ES šalis traukiniais galės keliauti nemokamai
Europos Komisija numatė lėšas, kuriomis numatoma galimybė šiemet 18-mečiams ES gyventojams suteikti nemokamą „Interrail“ bilietą, leidžiantį nemokamai keliauti beveik visais traukiniais Europoje.
Europos Komisija (EK) numatė šiai programai skirti 12 mln. Eur. Bandomoji programa turėtų prasidėti jau šią vasarą, joje gali dalyvauti per 20.000 jaunuolių, kurie turėtų įgyti teisę nemokamai keliauti traukiniais tris savaites per dvejus metus.
Briuselio teigimu, ši programa suteiks galimybę jauniems europiečiams pažinti žemyną, o taip pat geriau sujungti jaunus žmones Europoje bei skiepyti jiems pagrindines ES vertybes.

„Svarbu tai, kad mes siūlome visiems jaunuoliams galimybę išplėsti jų horizontą ir pažinti kitas valstybes. Švietimas nėra tik tai, ką išmokstame mokyklos klasėse“, – sako Tiboras Navracsicas, ES komisaras, atsakingas už švietimą, kultūrą, jaunimą ir sportą.
Jaunuoliai iš visų ES valstybių, kurios priklauso „Interrail“ tinklui, turės teisę gauti nemokamą bilietą. Tokia galimybe galės pasinaudoti ir šiam tinklui nepriklausančių Lietuvos, Latvijos, Estijos, Maltos ir Kipro gyventojai.

Konkretus skaičius jaunuolių, kurie įgis tokią galimybę, kol kas nėra aiškus. Žinoma, kad programoje negalės dalyvauti žmonės, kurie patenka į kitas ES iniciatyvas jaunimo politikos srityje.

Skaičiuojama, kad iš viso galimybė kiekvienam ES piliečiui, sulaukusiam 18-ojo gimtadienio, suteikti nemokamą traukinio bilietą trims savaitėms, kainuos per 1,3 mlrd. Eur per metus.Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2018/03/05/18-meciai-po-es-salis-traukiniais-gales-keliauti-nemokamai#ixzz58s5OsXCR

2018-09-05 16:06

Nuo rugsėjo galo – kelionės traukiniu iš Vilniaus į Rygą ir Kijevą

Lietuvos valstybės valdoma AB „Lietuvos geležinkeliai“ kartu su Ukrainos geležinkeliais vykdo projektą traukiniu sujungti keturių valstybių sostines.

Rugsėjo 28 d. iš Kijevo pradės kursuoti pirmieji šio traukinio reisai, kuriais keleiviai rugsėjo 29 d. iš Vilniaus ar Šiaulių geležinkelio stočių galės vykti į Rygą, Minską arba Kijevą.

Pasak Lino Baužio, „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus, pirmaisiais mėnesiais iš Kijevo į Rygą vyks bandomieji važiavimai. Įvertinus jų rezultatus, ateityje gali keistis traukinio išvykimo laikai, galbūt – ir dažnis.

„Siekiame plėsti kelionių traukiniais geografiją. Vystome ne tik vietinio susisiekimo maršrutus, bet ieškome ir galimybių vežti keleivius į užsienio šalis, tad nuo šio rudens dalyvaujame šiame projekte. Keturių sostinių traukinys – sudėtingas ir ambicingas užmojis, tad pirmąjį pusmetį vyks bandomieji važiavimai, kurių rezultatai ateityje leis paslaugą tobulinti“, - bendrovės pranešime cituojamas p. Baužys.

Kelionė traukiniu iš Vilniaus į Rygą truks apie 4 val. 30 min., iš Šiaulių – apie 2 valandas. Traukiniai Kijevas-Ryga kol kas kursuos kartą per savaitę.

Bilietus į traukinius jau galima įsigyti geležinkelio stočių kasose, ateityje planuojama bilietais prekiauti ir internetu. Kelionės kaina važiuojant iš Šiaulių į Rygą kainuos nuo 16 Eur, iš Vilniaus – nuo 23 Eur. Traukinio bilietai Vilnius-Kijevas kainuos nuo 50 Eur. Į Kijevą važiuosiantiems keliautojams reikės turėti tranzitines Baltarusijos vizas.

Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2018/09/05/traukiniu--nuo-kijevo-iki-rygos#ixzz5QESrW87z

2018-09-27 13:54

Per metus net du atėjo, tai gal pagaliau pokyčius pajusime kainų ir kokybės klausimu.

Į Lietuvą žengia didžiausias pasaulyje kelionių organizatorius TUI

Latvijoje įsteigta įmonė „TT Baltics“ pradeda tarptautinio kelionių prekės ženklo TUI pardavimus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „TT Baltics“ veikia didžiausio pasaulyje kelionių organizatoriaus TUI franšizės pagrindu. Iš Lietuvos skraidys į Turkiją, Italiją, Kiprą. Svarsto Graikijos kryptį.

„Pirmosiomis TUI kelionių kryptimis pasirinkome Lietuvoje itin mėgstamas poilsines keliones į Turkiją, Kiprą, Bulgariją ir Ispaniją. Net ir patyrę keliautojai, pasirinkę mūsų keliones, galės patirti dar didesnį komfortą, saugumą ir užtikrintumą. Pasiūlysime ir naujienų, tarp jų bus ir kelionių tolimesnėmis egzotiškomis kryptimis. Per artimiausius metus planuojame kelionių paslaugas suteikti virš 50.000 keliautojų visose Baltijos šalyse“, – pranešime cituojamas Ričardas Nosevičius, „TT Baltics“ generalinis direktorius.

Anot pranešimo, „TT Baltics“ didžiausią dėmesį skirs aukštos kokybės turizmo paslaugų plėtrai, kurių poreikis kasmet tik didės.

VŽ pasiteiravus, kuriomis kryptimis vyks kelionės iš Lietuvos, įmonės vadovai atsakė, kad į Turkiją, Italiją, Kiprą. Galvojame apie Graikiją.

Kaip teigia p. Nosevičius, TUI organizuojamų kelionių kokybę užtikrina kompleksinės paslaugos iš vienų rankų. Visas paslaugas – nuo viešbučio rezervacijos iki pervežimo atvykimo šalyje – įgyvendina TUI kompanija arba jos partneriai.

TUI nuosavą tinklą visame pasaulyje sudaro kelionių agentūros, šešios avialinijos, 150 lėktuvų, virš 380 viešbučių, 16 kruizinių laivų ir TUI padaliniai, veikiantys 48 šalyse.https://www.vz.lt/paslaugos/2018/09/27/i-lietuva-zengia-didziausias-pasaulyje-kelioniu-organizatorius-tui#ixzz5SIZATax0