2010-11-29 11:36

Kaip Jums slidinėjimas mūsų kaimyninėje Lenkijoje? Ar įdomios trasos? Ar gerai paruoštos? Kuri trasa Jūsų mėgiamiausia? Ar verta važiuoti slidinėti į Zakopanę ar kitus tolimesnius Lenkijos slidinėjimo kurortus? Kokia slidinėjimo trasų būklė šiaurės rytų Lenkijoje? Teko girdėti, kad suvalkiečiams lenkiškos "Szelment" ir "Goldap" slidinėjimo trasos jau seniai pakeitė Ignaliną ir Birštoną. Į jas vis dažniau skuba ir kauniečiai. Ar eilės prie keltuvų būna labai ilgos? Koks kainų ir paslaugų santykis Lenkijos slidinėjimo kurortuose? Padiskutuokime:)

Lietuvių pamėgtos trasos Šiaurės rytų Lenkijoje:

Wosir Szełment
Goldap (liet.k. Geldapė)
Slidinėjimo trasos pietinėje Lenkijoje:

Szklarska Poreba
Zieleniec
Wisla
Szczyrk
Zwardoń
Korbielów
Zakopane
Białka Tatranzka
Bukowina Tatrzańska
Czarna Góra
Szczawnica
Krynica
Tylicz


Galbūt žinote daugiau? Pasidalinkite.

Vienam, šią savaitę pasidalinusiam naudinga informacija apie slidinėjimą Lenkijoje, atiteks MyTrips.lt marškinėliai.

2010-11-29 12:14

Teko slidinėti Szelment centre. Įspūdis visai ne blogas. Veikė keli slidžių nuomos punktai, kur lenkai laužyta lietuvių kalba bando kalbėti su klientais iš Lietuvos, kurių čia tuo metu buvo apie pusė visų slidinėjančių.

Kas lietė trasas, tai pirmam atsistojimui ant slidžių padarytas visai neblogas, lėkštas ir pakankamai ilgas "varlinykas", na o labiau patyrusiems dvi trasos. Kadangi buvom sezono pradžioj, dar nebuvo ant visų trasų pakankamai sniego prigaminta, tačiau pirmam kartui per sezoną užteko.

Eilės prie keltuvų bangom: tekdavo biški ir luktelt, tačiau dėl to visiškai nesukom galvos, nes mokėt reikėjo ne už laiką, o už pasikėlimus (jei gerai pamenu - ~2,5lt). Prieš pradedant nusipirkom kortelę su kažkiek kreditų ir kaskart kylant nusiskaičiuoja už pasikėlimą. Kiek neišnaudojom kreditų, gražinant kortelę gražino ir nepanaudotus pinigus.

Latvijoj Žagarkalny servisas gal ir geresnis, tačiau atstumas nuo Vilniaus daug mažesnis

2010-11-30 17:24

Praeitą šaltą ir sniegingą žiemą slidinėjau Šelmente apie 10 dienų. Yra varlinukas su instruktoriais, juoda, 2 raudonos ir mėlyna trasa. Yra 3 keltuvai ir varlynuko keltuvėlis. Yra nuomos punktas. Turiu visą inventorių savo ir vežiojuosi. 1 kartą nenusivežiau, o išsinuomavau ir likau labai patenkintas- batai net labiau tiko nei nuosavi. Sutemus trasos apšviestos. Nuo kalno viršaus veikia Omnitel lietuviškas ryšys, reikia rankiniu būdu surasti Omnitel. Apačioje ryšys nutrūksta. Nuo kalno visad kalbu be romingo. Yra kavinė viršuje ir apačioje. Kartais atsivežame maisto kuprinėje ir paliekame prie kavinės- niekad nedingo. Mano draugas atvažiavęs į Šelmentą pametė Audi A6 raktelius, o apsižiūrėjo, kai reikėjo namo važiuoti. Nuėjau į viešbučio priimamąjį (šalia apatinės kavinės). Raktelius rado ir atidavė mums. Į mašiną niekas net nebandęs lįsti. Nežinau ar tokiu atveju Lietuvoje bebūtume radę mašiną. Rakteliai buvo pamesti mašinų aikštelėje. Pasikėlimo kaina nuo 16 val. 2,5 zloto, savaitgaliais taip pat ( turiu omeny lietuvišką laiką). Iki tol pigiau- 1,5 zloto. Kavinėje yra karšto alaus ir karšto vyno. Lietuvių būna apie pusę. Vasario 16 ir kovo 11- vien lietuviai. Pavasarį slidinėjau ten po kovo 11 dienos. Šiemet rudenį išasfaltavo tą žvyrkelį nuo Via baltica iki trasos.
Į Goldapę praėjusią žiemą buvau nuvažiavęs 1 kartą. Ten ilgesnė trasa. Ten jos iš viso 2: viena stati, kita ilga. Iki Goldapės nuo Marijampolės yra 95 km į vieną pusę, važiuojant per Šipliškes, Vižainius. Jei per Suvalkus tai apie 105- 110 km. Čia kelias gana geras, tik reikia dalį miesto pervažiuoti. Per Vižainius kelias vingiuotas ir kalnuotas, per mišką, kartais būna sudėtinga nuvykti.
Yra trasa pačiuose Suvalkuose. Ten ji mažesnė. Nusiperki pavyzdžiui 10 pasikėlimų, tai apačioje išmuša po skylutę. Ten mašinos paliekamos trasos viršuje. Apačioje netoli pabaigos yra nedidelė kavinukė, kur galima užkąsti, išgerti karšto alaus. Važiuoti ten reikia per didelę miesto dalį iki centro ir kairėn į miesto pakraštį. Turiu omeny atvykus nuo Kalvarijos. Jei atvykstama per Lazdijus- Seinus, tada miesto pradžioje, dešinėje.
Kitos trasos pietvakarių Lietuvoje žymiai prastesnės nei Lenkijoje. Juodeliuose ir Vištytyje net nežinau ar veikia. Jos gana primityvios, o privažiavimas sudėtingas. Birštono trasa man per trumpa. Net negaliu jos lyginti su Šelmentu. Latvijoje nesu slidinėjęs. Pietų Lenkijoje 3 trasose: Wisla, Szczyrk ir Czarna Gora esu buvęs tik šiltu metų laiku.

2010-12-06 21:27

Dėkojame shimy ir Cesius, prisijungusiems prie diskusijos. Ačiū Jums, kad nepagailėjote pasidalinti aktualia, naudinga informacija apie slidinėjimą Lenkijoje. Šį kartą, už patarimų gausą, marškinėliai atitenka Cesius. Sveikiname. Susisiek su mumis el.paštu nurodydamas pašto dėžutės adresą, kuriuo galėtumėme išsiųsti marškinėlius.