2010-04-02 12:24

Už trijų savaičių išvykstu į Olandiją, gėlių paradą.Vyksime kemperiu, todėl kokias tris dieneles žadam pasižvalgyti po apylinkes ir aplankyt ne vien turistinius objektus.Kažkiek jau pasiruošiau,bet informacijos labai mažai,toks vaizdas,kad be turistinių agentūrų jei kas vyksta,tai tik į Amsterdamą.Viskas,ką radau tai tik iš šios svetainės(įdedu,gal kam pravers)-
http://www.nyderlandai.eu/forumas/viewforum.php?f=21
Gal kas turėtumėt kokių patarimų ką pamatyti Olandijoje?
Gal kas žinote ar mokamas važiavimas tuo įspūdingu 30-ties km. ilgio Afsluitdijk pylimu šalies šiaurėje?
Kur patogiausia palikti kemperį, kad viešuoju transportu nuvykit į Amsterdamą,nes tomis dienomis,kai suvažiuoja tūkstančiai žmonių, tikrai nebus mieste kur jo palikti?
Gal kas žino kokią gerą,gražią vietą,tinkamą nakvynei kemperyje, nes manau, kad kempingai irgi gali būti pilni?

2010-04-02 13:01

Kai vaziavau tuo ilgu tiltu 2008 vasara, tai nemokejau nieko.Manau, kad dabar jis taip pat nemokamas.Bent www.busikas.lt apie joki mokesti neraso

2010-04-15 20:55

Tradiciškai perkeliame informaciją į užduotą klausimą iš Facebooko:

Lukas S.: Neseniai buvau tai patarciau aplankyt pagrindine Dam aikste, praplaukt laivu kanalais, aplankyt Van Gogho muzieju, pagrindines senamiescio gatveles, kur daaaaaug labai ivairiu parduotuviu ir aisku Raudonuju zibintu kvartalas :)))

Remigijus P.: Būtina pamatyti gėlių paradą bei Keukenhof parką. Taip pat apsilankyti Madurodam muziejuje Hagoje. Labai smagu išsirengti į pasivaikščiojimą po purvą šiaurinėje Olandijos dalyje esančiose užliejamose teritorijose. Tai tikrai nepakartojama olandiška patirtis. O pakeliui verta užsukti į Pieterburen ruonių reabilitacijos centrą. Visai įdomu aplankyti vėjo malūnus (gegužės 8-9 Nacionalinė vėjo malūnų diena) kuomet visi malūnai atidaromi lankytojams (nemokamai). Norintiems patirti tikrai daug įspūdžių verta užsukti ir į Walibi World atrakcijonų parką, esantį netoli nuo Amsterdamo. Besidomintiems laivais - aplankyti Batavia laivo kopiją, norint pažinti tradicijas - aplankyti senovinį Volendam žvejų miestelį.

Zivile D.: As siuo metu gyvenu Olandijoje, tad tikrai rekomenduociu nuvykti i Delft, Haarlem, Den Haag ir ten nueiti i Mauritshuis House muzieju, kuriame yra labai daug zymiui kuriniu. Is tikruju del Madurodam, tai is paciu olandu girdejau, kad nelabai apsimoka, nes kaina gana didele ir nera labai vertinga tiek moketi. Taip pat jei keliausite i pietus vykit i Zeeland regiona apziureti Deltas. Taip pat jei vyksit i Haga galit sustoti Leidene, tikrai grazus miestas.
Beje patarimas, jei planuoja aplankyt muziejus ir tokius pagrindinius, kaip Vang Gogho, Rijkswiik ar Mauritshuis house ir jum nera daugiau nei 25 metai, tai isigykit muziejaus kortele, kuri kainuoja 22 eurus. Realiai ji galioja visus metus ir su ja galima ieti i muziejus nemokamai arba su tam tikra nuolaida. Tad realiai po dvieju muzieju, ji jau apsiperka, nes kaina i viena muzieju daznai buna tarp 10 - 15 euru ir kartu ten yra nemazas sarasas ir kitu muzieju.
Del nakvynes apziurekit miestelius salia juros, tokius kaip Katwijk ar Nordwijk.
Jei norit paragauti gero surio ir netgi apsilankyti ju marketuose, galit nuvykt i Gouda arba Alkmaar.
Jeigu ka prisiminsiu dar parasysiu ;)

Jolanta C.: Siulau kempingus: http://www.campingamsterdamsebos.nl, http://www.campingzeeburg.nl, http://www.gaaspercamping.nl, http://www.vliegenbos.nl visa info taip pat angliskai. siulau aplankyti puslapi http://www.keukenhof.nl apie geliu parka prie Lisse, geliu paradas vyksta balandzio 24 diena http://www.bloemencorso.info. Verta aplankyti Madurodama, tikrai visiems mano sveciams patiko,aplankyti ... tuo paciu, jau mineta Maurits House muzieju ir vyriausybinius pastatus, nulekti greit tuo paciu prie juros.Be to Alkmaar- suriu miestas, Delft-melynosios keramikos miestas, Hoorn, Enkhuizen,Marken prie Yzel mariu, savotiski zveju miesteliai. Vejo malunus prasom apziureti http://www.zaanseschansmuseum.nl.Na Amsterdamas savaime, rekomenduociau pvz. per karalienes diena, tai tikrai ko lietuvis tulas nemates, 30 balandzio.Na programa savaitei, tai tikrai!!! Drabuziu kodas:kuo daugiau nutrinti dzinsai ir stiliaus ïnkaro"batai", plus ziemine striuke, nes gali vis gi balandi buti salta. Geriausias laikas aplankyti Olandija-balandzio men. Visus maloniai kvieciu i Nyderlandu karalyste!!!Sekmes!!!

Jolanta C.: Ach, dar liepe mano vaikai jums perduoti, kas megstate astrius pojucius, tai vaziuokite http://www.walibiworld.nl, na o maziau astrius i http://www.efteling.nl

2010-06-03 19:12

Linosa, kaip pavyko kelionė į Olandiją?

2010-06-04 00:30

Kažkaip mūza neaplanko,bet tikrai aprašysiu :)
O pavyko daug geriau nei tikėjausi...