2010-06-01 07:39

Teoriškai užsidėti pliusiuką galima, bet praktiškai bus labai sunku.
Svarbiausia, ką rekomenduoju Zakopanėje - tai Tatrų ežeras Morskie Oko. Jis yra maždaug 20 km už Zakopanės prie pat Slovakijos sienos. Čia turėsite palikti automobilį aikštelėje ir dar 9 km eiti pėstute iki ežero (į kalną). Galima 7 km važiuoti brička, bet kitus 2 km vis tiek teks pėdinti patiems. Gali būti, kad aištelėje nebebus vietos. Tada automobilį paliksite pakelėje ir taip sukarsite dar keletą papildomų kilometrų. Ar po to dar turėsite noro, jėgų ir laiko apsižvalgyti pačioje Zakopanėje? Juk ir Aušvice teks vaikščioti pėstute. Be to, nors atstumas tarp Aušvico ir Zakopanės nedidelis, bet nebus taip greitai įveikiamas kaip, tarkim, tarp Kauno ir Vilniaus.

2010-06-01 11:03

Aš tai skirčiau tokiai kelionei keturias dienas, kad nelėkt. Pirmiausia Aušvicas- apsižiūrit ( galit užtrukt apie 3-4 val ) ir važiuojat į Krokuvą.Pasivaikštot po Krokuvą, nakvojat, kitą dieną važiuojat į Veličkas. O po Veličkų į Zakopanę, kur būnat kiek norit ir namo.

2010-06-01 11:23

Zakopanę su Osvencimu galima jungti 1 dienai tik tada, jei nesikelsit į kalnus Zakopanėje. Šį miestą apeiti nesudėtinga. Tarp abiejų miestų kalnų kelias ir daug gyvenviečių. Aš paprastai iš Zakopanės link Žyvieco, Bielsko Bialos važiuoju per Slovakijos kampą. Taip važiuoja patys pietų lenkai. Anksčiau, kai dar buvo sienos, Lenkijos- Slovakijos sieną kirsdavau 3 kartus per dieną, pasieniečiai tai pastebėdavo, bet suprasdavo, kad taip greičiau. Osvencime reikia daug vaikščioti. Aš tikrai patariu pamatyti abi koncentracijos stovyklas, nes jos visiškai skirtingos, nepanašios viena į kitą. Jei Zakopanėje rūpi ir kalnai, geriau arba Zakopanę, arba Osvencimą palikti kitam ilgam savaitgaliui. Aš palikčiau Zakopanę kitam kartui, o prie jos prijungčiau Slovakijos Aukštuosius Tatrus kitą kartą. Aš taip esu važiavęs. vieną dieną Slovakija (Tatranska Lomnica), kitą - Zakopanė. Čia tie patys kalnai, tik Slovakijoje gražesni, nes ten pietinė pusė.

2010-06-01 15:03

Greiciausiai,kad teks tik Osvencima ir Krokuva apziureti,o Zakopane kitam kartui palikti. Nesinori azijieciu akim visko matyti tik ir i aplinka nereaguoti =]
Jau susitaikiau, kad vienu ypu visko neaprepsim :).
O ar teisingai supratau, kad Velicku drusku kasyklos yra ne pacioj Krokuvoj??
Ir del Ausvico. Ar verta imti gida? Skambinausi jiems, tai yra 3val arba 6val ekskursijos. Aisku, susimoketi teks. Bet jei jau vaziuoti, tai gal tada ne begte viska apziureti? Ar ir patiems ten viskas aisku? =]

2010-06-01 18:18

Jei negalite skirti daugiau laiko, tai iš tiesų geriau Zakopanę atidėti kitam kartui ir leisti sau pasimėgauti kelione, o ne lėkti kaip akis išdegus.
Velička yra ne Krokuvoje, bet visai netoli. Atvažiavus iš Zakopanės spėjau atskirti ribą tarp Krokuvos ir Veličkos, bet važiuojant iš Veličkos į Krokuvą net nespėjau sureaguoti, kaip atsidūrėme prie Vavelio.

2010-06-01 22:15

Osvencime jokio gido nereikia. Tas žiaurumas ten toks akivaizdus. O vaikams suaugę paaiškins apie dujų kamerą ar žmonių pelenus vandens telkiniuose. Veličkos yra prie pat Krokuvos ribos į rytus nuo jos (kaip Garliava prie Kauno).

2010-06-04 08:46

Aciu visiems uz patarimus!

2010-06-16 12:11

www.targeo.pl Patogus tinklapis kelionei per(po) Lenkiją.Keliai, kelių remontai, kelių kamščiai(realiam laike) ,kavinės,degalinės ir t.t.