2010-05-30 00:56

Sveiki,

esu naujoke jusu buryje. Pasiskaiciau jusu straipsnius - labai smagiai keliaujate =] As neprilygstu toli grazu, bet keliavau ir maciau taip pat nemazai.

Si karta noreciau paprasyti pagalbos. Organizuoju 3-4d kelione i Lenkija =].
Vaziuosim ~8 zmones automobiliu/iais. Pagrindinis tikslas - Osvencimas. Zinoma, Velichkos drusku kasyklos. Esu visiskai pasimetusi ir nezinau,kaip viska susiorganizuoti, kad spetumem pamatyti ir aplankyti :

Krokuva - Velichkos drusku kasyklos, Vavelio rumai, senamiestis ir dar kazkokia jewish part of Krakow.
Ausvicas.
Zakopane.

Isvaziuojam 06.23d vakare, bunam 24d. anksti ryte. Isvaziuoti is ten norim 26d vakare.

Is anksto dekui =]

2010-05-30 07:50

Rekomenduoju vadovautis maždaug tokiu kelionės planu

Anksti ryte atvykimas į Veličką. Apsilankymas druskų kasyklose,vėliau atvykimas į Krokuvą – pažintis su miestu: karališkasis Vavelis, Turgaus aikštė, Cukenice senoji turgavietė, Šv.Mergelės Marijos bažnyčia su unikaliu mediniu altoriumi, Šv.Florijono vartai, paminklas Žalgirio mūšiui atminti. Nakvynė Zakopanėje.
Pažintis su Zakopanės kurortu. Išvyka į Nacionalinį parką. Išvyka į Lenkijos Tatrų kalnus prie garsaus kalnų ežero Morskoje Oko. Vėliau, trumpą iškyla į Aušvicą Grįžimas į Krokuvą. Maudynės vandens atrakcionų parke.

Ir be jokios abejonės kelionėje bus reikalingas GPS, be jo būtų sudėtinga, nebent pirmenybę teiksite popieriniam žemėlapiui.

2010-05-30 09:58

Mano maršrutą tikriausiai skaitei https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/Zakopane-2009-uju-vasara/109
Tiesa, mes nebuvome Aušvice (netraukia manęs tokios baisios vietos), bet jį įterpčiau grįžtant iš Zakopanės.
Apie Veličką įdomus Arūnos pasakojimas https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/Velickos-drusku-kasyklos/89
Dar noriu paminėti, kad įvažiavimas į Krokuvos senamiestį be leidimų uždraustas, o baudos ne kuklios.

2010-05-30 23:18

Nesu mėgėją tokių vietų kaip Osvencimas, bet šiuo atveju pirmiausia vykčiau būtent ten. Visų pirma todėl, kad važiuojant per Čenstochovą išeina mažesnis kilometražas, nei važiuot Į pirmiau į Krokuvą, antra - visus gražius vaizdus pasilikčiau kelionės pabaigai.
Krokuvoj jewish part, tai buvęs žydų getas. Teko lankytis Krokuvoje, kai buvo viso pasaulio žydų suvažiavimas, minint jų geto metines. Būtent geto dalyje ir vyko visas įdomumas. Žmonių skaičius buvo įspūdingas, skambėjo žydų muzika, buvo gaminami jų valgiai. Patekom visai neplanuotai ir netikėtai, bet įspūdis buvo stiprus.

2010-05-31 09:50

Krokuvoje teko būti kelis kartus, paskutinį kartą pernai, kartu Birkenau- Osvencimas. Pirmiausia pabrėžiu, kad ten 2 koncentracijos stovyklos, tarp jų apie 2 km atstumas, labiau sukrečia Birkenau. Aplamai tokią vietą bent kartą gyvenime reikia pamatyti kiekvienam žmogui. Birkenau didelė teritorija, užtrunki fiziškai kokias 3 valandas, ko apeini. Abi nemokamos, galima fotografuoti. Žydų rajonas yra Kazimiez Krokuvoje, turi savo aurą. Mes pernai ten važinėjomės dviračiu. Krokuvai labai tinkantis transportas. Šį rajoną būtina pamatyti. Iki jo nuo senamiesčio aikštės kokie 2 - 3 km pro Vavelį. Pėsčiomis galima, bet pavargsta kojos. Mes mašiną pastatėme Krokuvoje ant šaligatvio, einant nuo senamiesčio už geležinkelio stoties, vakare, kaip tai daro vietiniai už dyką. Ir kol buvome Krokuvoje, mašinos neužkūrėme. Jei įdomu, mano įspūdžiai aprašyti: http://keliautojas.blogspot.com/2009/11/vasaros-kelione-laukite-tesinio.html. Dabar kelias. Pernai važiavome per Varšuvą, Radome, Kielcę. Nepatiko, nes daug remonto ruožų. Anksčiau važiuodavome per Varšuvą,Čenstachovą. Pietų Lenkijos lenkai rekomenduoja vykti per Bialystoką, Liubliną. Krokuvos lenkai šiuo maršrutu vyksta į Lietuvą. Iš krokuvos centro su GPS Osvencimas pasiekiamas maždaug per valandą. Veličkos yra rytiniame Krokuvos pakraštyje. Man yra tekę ten pakliūti į kamštį Krokuvoje, kai per valandą iki kasyklų nelabai nuvažiuoji. Kelis kartus buvus, pernai ten neužsukome. Zakopane jaukus kurortas, ten smagu pasivaikščioti, prisipirkti suvenyrų. Kartais tenka ilgai laukti eilėje prie keltuvų bilietų. Esu ten stovėjęs valandą per liūtį.

2010-05-31 11:15

Įėjimas į Ausvicą nemokamas , bet įleidžia tik grupėmis,.o pavienius iki 10 ir nuo 15 val.
www.auschwitz.org.pl

2010-05-31 11:59

Aš irgi patarčiau važiuoti per Bialystoką, Lubliną. Esu po kelis kartus važiavęs visais galimais keliais, tai šis patiko labiausiai, pats blogiausias - per Radomą.

2010-05-31 13:12

Aruna teisi jei į Osvencimą tiesiai. Moteriška logika sako, kad neverta po Lenkiją sukti 100 km veltui.
Per: Liublina-900 km
Radoma-830 km
Čenstochova-790 km

2010-05-31 18:45

Kiek teko anksčiau domėtis - tai amžina diskusija "kokiu keliu važiuoti į Krokuvą?". Jei pirmiausia į Aušvicą (Osvencimą), tai be abejo - per Čenstochovą. Mes pirmiausia važiavome į Zakopanę, todėl rinkomės Radomą, nes "moteriška logika" neleido važiuoti tolimesniu, nors geresniu (ir berods mokamu?) keliu. Nepasirodė man tas kelias per Radomą toks jau beviltiškas. Lenkijoje ir daug blogesnių pilna. Sunkiausia prasideda nuo Krokuvos. Čia ir reljefas keičiasi, ir remonto darbai trukdo, ir automobilių srautas didelis.

2010-05-31 23:17

Sveiki dar karta :)

aciu uz komentarus ir patarimus.
Tik dabar dar labiau pasimeciau,kaio geriau vaziuoti. Pagrindinis klausimas yra ne tas,kaip sutaupyti kilometrus,bet kaip suspeti ir kaip protingiau ir logiskiau sudelioti taskus,kuriuos norim aplankyti?
Zakopanei reikia skirti visa diena?? Ar galima Ausvica su Zakopane jungti?
Neisivaizduoju,kaip suspeti. Norisi ir viena ir kita pamatyti.