Gal persikelkim čia su diskusijom apie kelionių literatūrą.
Aš taip pat šiuo metu skaitau šį naują žurnalą Keliauk ir jau pavarčius mačiau, kad nieko labai naujo ten nesužinosiu, bet nutariau ,,paremti" gražią idėją. Be to man nė vienas lietuviskas žurnalas apie keliones nepatinka, o šitas bent jau gražus:)
Beje, Dalios knyga apie Toskaną man patiko reikės ir Siciliją paskaityti. O Arūnos ir Danmi knyga dar lentynoje - laukia atostogų:)
O labiausiai patikusi knyga kelionių tema man A.A.Gill ,, Į visas keturias puses" http://www.gerosknygos.lt/knygos/i-visas-keturias-puses
Gal turi savo nuosavą? Pasiskolinčiau ) Dalios skaičiau abi. Man "Sicilija" geresnė pasirodė. Žurnalas " Keliauk" būtent gražus, spalvingas, tačiau man asmeniškai norėtųsi daugiau naudingos info. Kad ir interviu apie Japoniją, kur pusė interviu apie asmeninį gyvenimą.
Skaičiau "Polinezijos salos" - vėlgi- nuostabios nuotraukos, bet aprašymai tokie vidutiniai, nors, nebuvus, žinoma įdomu paskaityti.
Gaila, bet visai nepatiko "Kerintis Iranas" - labai jau sausa ji man pasirodė.
Pažėriau čia kritikos.)))
Kas skaitėt ar skaitysit mūsų su Danute knygą, rašykit kas nepatiko. Tik norėčiau konkretumo ( gal Danutė paprieštaraus)) ). Nes vienoj vietoj radau: norėtųsi daugiau informacijos- ir tada galvoji , o tai kokios informacijos žmogus daugiau norėtų? Ir nežinai, nes neįvardino )))
Na va, nuo administratorių perėjom iki literatūros. Gal administratoriai kaip nors perkels tą, ką ne į temą prirašėm?
Man "Bavarija" persiskaitė labai lengvai ir įdomiai. Vienintelė vieta, kur šiek tiek užstrigau - tai Miunchenas, bet tik todėl, kad aš, kaip ir vaikai, nemėgstu skaityti ilgų straipsnių ir skyrių :).
Aš neįsivaizduoju, kokios naudingos informacijos dar reikėtų įdėti į knygą. Juk visokios naudingos nuorodos, autobusų maršrutai ir t. t. - tai jau ne knygos formatas.
Kita vertus, Vokietija kažkur šalia manęs ir su manim yra nuo pat vaikystės, tai mano nuomonė apie knygą persipynusi su sentimentais ir gal todėl nelabai objektyvi.
"Siciliją" perskaičiau, informatyvi, įdomi, aprėpia daug- nedideles salas šiauriau ir piečiau Sicilijos, kurias sunkoka pasiekti. Mano draugų šeima šiuo metu Sicilijoje, paskolinau jiems knygą, pagal ją planavo kelionę. "Keliauk" nusipirkau, pusę perskaičiau. Dalios straipsniai geri, kiti skystoki. Bet idėja leisti žurnalą sveikintina. Konkurencija verčia pasispausti. Paskutiniu metu "Kelionės ir pramogos" buvo vienintelis lietuviškas kelionių žurnalas popieriuje. O. Nosevičienę pažįstu seniai. Kažkada jai siunčiau tekstus ir prašiau sukritikuoti kaip įmanoma griežčiau.
Arūna, kodėl turėčiau? :-) Konstruktyvi kritika visada labai gerai!
Aš pati neseniai perskaičiau dvi knygas. Vieną apie Gran Kanariją, kitą apie Gardos ežerą. Su Gran Kanarija viskas gerai, o skaitydama apie Gardos ežerą maniau skaitanti ne kelionių knygą, o istorinių faktų rinkinį. Kartais aprašomi objektai, kurių nė nebėra. Ir man, kaip keliaujančiai tai – nelabai beįdomu.
O kaip Loreta sako „Aš neįsivaizduoju, kokios naudingos informacijos dar reikėtų įdėti į knygą. Juk visokios naudingos nuorodos, autobusų maršrutai ir t. t. - tai jau ne knygos formatas.“ Visiškai sutnku. Darbo laikas, kainos (šios tai nuolat kinta į didesniąją pusę) – keičiasi. Negali knyga pavirsti įmonių (lankytinų objektų) katalogu.
Neturiu, Arūna, ėmiau iš Karoliniškių bibliotekos.
Aš seniai nebeperku knygų, tik kelionių vadovus, nors kartais labai norisi. Nes juk mažai šansų, kad skaitysi antrą kartą, o jei dar šeimoje niekas neskaito, tai nėra prasmės jų sandėliuoti, ypač romanų ar detektyvų. Be to bibliotekose galima rasti viską, tik kartais reikia palaukti :)
Nors būna tokių knygų, kur perskaitei ir pagalvoji, kad va šitą norėčiau turėti, gaila, kad ji bibliotekos - taip pagalvojau apie Dalios ,,Toskaną" ir S.Jurkevičiaus ,,Sava Roma".
O labiausiai nuvylusios knygos kelionių tema buvo J.Melniko ,,Paryžiaus dienoraštis" , kur autorius, gyvenęs Paryžiuje, galėjo tokių dalykų parašyti, o jis tik kartojo kelis tuos pačius epizodus, lyg norėdamas dirbtinai išplėsti puslapių skaičių ir V.Žutauto ,,Rojaus žemėje beieškant" - kurioje nepaprastai erzino rašymo stilius, nes viskas pasakojama trumpučiais trijų žodžių sakiniais, kaip pradinukų vadovėlyje.
Visai pamiršau paminėti Mariaus Abramavičiaus ( jis kažkada rašė į road.lt kaip Neboisia) „Klajūno užrašai“ apie Gruziją. Visokių nuomonių skaičiau apie šią knygą, bet kadangi buvau skaičius internete ištraukas, paėmiau ir nusipirkau ))
Gal keliautojui ir ne tiek daug informacijos, bet man patinka jo rašymo stilius, o ir Gruzijai jaučiu sentimentus, tad knyga man patiko ))
"Žvaigždių karų" bent vieną seriją tikrai esate matę. Taigi, aktorius Ewan McGregor su draugu leidosi motociklais į kelionę iš Londono į Rusiją, Mongoliją, net Aliaską ir dar toliau. Kelionė aprašyta " Ilgas kelias aplink: vaikantis šešėlius per pasaulį" - Ewan McGregor, Charley Boorman. Parašyta labai paprastai, kartais keistas jų požiūris į daugelį dalykų neįprastų jų aplinkai, bet pasiskaityti tikrai įdomu
Knygą skaičiau, man tokios patinka. Tiksliau- visas kelionių knygas perku ir skaitau. Tik nežinojau, kad keliavo įžymybė. Fantastinių ir kovinių filmų nežiūriu ir aktorių nežinau.