2019-01-29 01:32

Sveiki,
pradedame bendradarbiavimą su kelionių radijo laida „Kelionių kompasas“, kurios naujausius video talpinsime šioje temoje.

Tačiau, taip pat norėtume pasiūlyti sudalyvauti laidos filmavime bei diskusijose su puikiu kelionių žurnalistu Gerimantu Statiniu. Ateityje tikimės turėsime daugiau bendradarbiavimo taškų, kas bus naudinga mūsų aktyviausiai kelionių bendruomenei.

Jei turite galimybę papasakoti apie savo keliones ir nuotykius jose mano minėtoje laidoje, prašome parašyti šioje temoje arba asmeninę žinutę.

2019-01-29 01:41

Vienas naujausių video apie Venesuelą su verslininku kuris gimė Venesueloje, lietuvio ir kolumbietės šeimoje ir kur buvo kalbama tik ispaniškai.

2019-02-02 02:01

„Kelionių kompasas“: Peru–Kolumbija
Pašnekovas: žurnalistas, fotografas, radijo diktorius, renginių vedėjas, kolekcininkas – Juozas Šalkauskas.

„Iš kiekvienos šalies stengiuosi parsivežti tik tam kraštui būdingą kaklaraištį“, – pasakoja J. Šalkauskas apie patirtus nuotykius ieškant kaklaraištinių ypatumų kelionėse. Šią vasarą jis su Alytaus meno kolektyvu lankėsi Peru ir Kolumbijos festivaliuose, o sugrįžęs išleido fotografijų albumą. Tai jau penkiolikta tokia knyga, kurioje nuotraukas sumaketuoja ir tekstus parašo pats ponas Juozas: „Kelionėse didelį dėmesį skiriu fotografijai, esu fotografavęs net penkiose olimpinėse žaidynėse, todėl ne išimtis ir ši kelionė“ . Peru aplankytos istorinės inkų vietos jam paliko didelį įspūdį. Kolumbija – kiek kitokia šalis, o sostinėje Bogotoje, vakare vaikščioti vienam nepatariama.

https://www.youtube.com/watch?v=nhFnCcypsnI

2019-02-05 23:48

Ar būtų galinčių ir norinčių papasakoti savo istorijas? :)

2019-02-15 20:12

Kelionių kompaso dalyvavimas kelionių parodoje, puikiai tinka nebuvusiems bet norėjusiems pamatyt, kas ten vyksta.

https://www.youtube.com/watch?v=cSMqSIcIzuk
Giedrė ir Polys kviečia apsilankyti Afroditės gimtinėje, Kipro saloje, kur pasak legendos, ji išniro iš jūros putų delfinų traukiamoje moliusko kriauklėje. Ši vieta yra šalia Pafoso kurorto ir mėgiama turistų. Kipras, tai šalis kurioje puikiai dera istorijos paminklai su nuostabia salos gamta. Salos viduryje nusidriekia Trodo kalnai su aukščiausiu Olimpo kalnu, kurio papėdėje galima netgi slidinėti.

Mūsų kaimynų latviai kviečia į Daugpilį, aplankyti atsinaujinusią ir turizmui pritaikytą carinę tvirtovę. Ponia Ilona sako, kad vėl į Daugpilį lietuviams patogu atvykti tiesioginiu traukiniu iš Vilniaus. Čia jų laukia ne tik „Šmakovkas“ naminės muziejus, tačiau gamtos parkas „Dauguvos kilpos“, kurį galima lankyti keliaujant su dviračiais.

Katerina Kivač siūlo pamatyti naujovę Naugarduke, ant pilies kalno – riterių kovas, o taip pat Jogailos ir Sofijos Alšėniškės vestuvių istorinę rekonstrukciją. Abejingų nepaliks ir kitos Naugarduko krašto įžymybės: Liubčios pilis, Laurušavo vienuolynas, Ščorsų dvaras, Vseliubo bažnyčia ir legendinis Svitiazio ežeras.

Giedrius Leškevičius – žurnalistas ir dainininkas, parodoje atstovavo Oreivystės centrą ir kvietė skraidyti karšto oro balionais ne tik virš UNESCO paminklo Vilniaus senamiesčio, tačiau iš viršaus pasigrožėti ir Trakų pilimi ir ežerais.

https://www.youtube.com/watch?v=f52nJKYpTE8

Andrius ir Vilma patyrę alpinizmo instruktoriai, jie ne tik įkūrė mokyklą pradedantiesiems uolų laipiotojams, tačiau organizuoja ir mokomąsias alpinistines keliones į kalnus. Grupėse treniruojasi ir vaikai, ir suaugę, nes keliauti į kalnus niekada nėra vėlu…

Vykintas – ne tik istorijos profesorius ir mokslų daktaras, tačiau ir entuziastingas žygeivis, siūlantis keliauti po reikšmingiausias baltų kultūros vietas, kurias veda ilgametė tyrinėjimo patirtis.

Kretingos rajone įsikūręs Vinetu kaimas, kuriame M. Timinskas kviečia ne tik vaikus, tačiau ir suaugusius prisiminti vaikystėje skaitytas knygas apie garsų indėnų vadą Vinetu. Čia įkurtame muziejuje lankytojai susipažins su indianistika ir galės dalyvauti indėnų ritualuose ir apeigose.

Ponas Aleksandras iš Gardino organizuoja bevizį turizmą ir didžiąją dalį norinčių apsilankyti sudaro medicininis turizmas – aplinkiniai Lietuvos pasienio gyventojai atvykę į Gardiną per pus pigiau gydosi dantis ir užsisako kitas medicinines paslaugas.

Čekijos turizmo agentūra siūlo lietuvaičiams dar kartą atrasti šią įdomią šalį, kuri neapvils pilių ir dvarų mėgėjus, o taip pat kulinarinio paveldo žinovus. Lietuviškai kalbantis M. Jakubiak kviečia ir kalnų slidinėtojus į garsiuosius Čekijos kalnų kurortus.

2019-03-11 00:41

„Kelionių kompasas“: „Kelionė į niekur“

https://www.youtube.com/watch?v=hN1cxy-8zuc

U. Armalis yra didelis traukinių fanas, šiuo pomėgiu jis yra užkrėtęs ne vieną technikos istorijos mylėtoją. Neseniai jis grįžo iš kelionės po Rusiją, kur Urale keliavo, su dar išlikusiu siauruoju geležinkelio traukiniu, vedančiu į niekur… todėl ir pasiūlė taip pavadinti šios laidos temą. Palyginimui, tai tarsi metafora, su nykstančia transporto priemone keliauti į vietą, kur žmonės neturi ateities. „Šiuo metu esame atvykstamojo turizmo lyderiai, vieninteliai Lietuvoje galintys pasiūlyti išskirtines keliones traukiniais. Lietuvos turistams siūlome išskirtines keliones VIP klasės traukiniais“ sako ponas Udrius.