2012-10-27 22:37

Sveiki. Niekada nekeliavau, prašau paaiškinkite man kvailiukui sistemą. Visur rašoma, jog ES šalyje galima būti iki 90 dienų. Kaip čia suprasti, iš kur jie gali žinoti kiek dienų aš esu šalyje ? Kas bus jei pvz: aš iš Lietuvos iškeliausiu ir Ispanijoje užsibūsiu ilgiau nei 90 dienų ? Aš negyvensiu gi ten, aš tik turistiniais tikslais. Dar vienas klausimas. Kaip su tom šalim kurios yra ES, bet ne šengeno zonoje ? Pavyzdžiui Šveicarija, ar pakanka tik tapatybės kortelės ? Ir kiek laiko galima užsibūti ES šalyse kurios nėra šengeno zonoje ?

2012-11-02 13:35

Su tapatybės kortele
Airija

Austrija

Belgija

Bulgarija

Čekija

Danija

Didžioji Britanija

Estija

Graikija

Ispanija

Italija

Juodkalnija

Kipras

Kroatija

Latvija

Lenkija

Liuksemburgas

Malta

Nyderlandai (Olandija)

Norvegija

Portugalija

Prancūzija

San Marinas

Slovakija

Slovėnija

Suomija

Šveicarija

Vengrija

Vokietija

BET! Visada, jei tik yra galimybė, imkitės abu dokumentus – ir pasą, ir tapatybės kortelę – ir juos įsidėkite skirtinguose krepšiuose. Vagystės atveju Jums nereikės ieškoti Lietuvos ambasados (kurių yra ne tiek ir daug) ir turėti problemų.

2016-01-05 07:43

Na taip, gerai sakote, jei keliaujate su automobiliu po ES, gerai ir dviračius pasiimti. Bet įdomu, kaip su draudimu, ar jų nereikia apdrausti? Mano bičiuliai, kai leidosi į kelionę po ES, tai keitė padangas, grandines kelis komplektus įsidėjo. nes jei sugenda, tai neapsimoka vežtis dviračių, jau geriau viską apgalvoti tinkamai. galima ir internete informacijos nemažai pasirinkti: http://nepatyresdviratininkas.blogas.lt/dviracio-komponentu-keitimas-%E2%80%93-budas-pagerinti-savo-dviracio-galimybes-53.html :)))