2010-08-22 09:15

Nuostabus puslapis, daug įvairių gražių aprašymų apie šalis, daug informacijos keliaujantiems. Norėčiau pasiūlyti naują rubriką tiems, kas keliauja po Lietuvą.
Šiais metais įsijungėme į kelis organizuojamus konkursus (Žalgirio mūšio kelionių maratonas ir į istorinį "Tapk keliaujančiu Lietuvos patriotu"), kurie ir davė šią idėją, nes teko aplankyti daug įvairių objektų. Kodėl nesukurus atskiros temos, kur mes galėtume rašyti atsiliepimus, ką mes blogo pamatėme įvairiuose lankomuose objektuose ir net duoti pasiūlymus ką galima būtų padaryti, pakeisti .Gal taip priverstume visus, kas atsakingi už šiuos objektus ,susimastytų, padarytų išvadas,atsakingiau žiūrėtų į tai, nes verkia širdis, kai matai kaip mes nevertiname tos praeities. Juk tai mūsų Lietuva ,ją lankome ne tik mes, bet ir daug užsieniečių.
Šį savaitgalį teko aplankyti garsų Punios piliakalnį ,apie kurį tiek daug gražaus, įdomaus aprašyta, tiek daug turistų lanko šį piliakalnį, bet patikėkite skaudėjo širdį pamačius kaip viskas apleista, net lipant laiptais buvo nesaugu, sulūžę turėklai .Nejaugi taip mes vertiname istoriją ,lietuviai. Nesuprantu ką galvoja tos kelionių agentūros, kurios siunčia tiek turistų, ką galvoja Turizmo departamentas, ką galvoja šio rajono savivaldybės.Manau turėdami šią rubriką šiame internetiniame kelionių portale gal priverstume nors truputi susimąstyti tuos, kurie atsakingi už tai, o gal ir patys padarytume kažką gero.Kaip Jus galvojate.

2011-05-26 08:04

Sveiki,keliautojai,
Nesulaukiau nei vienos nuomones apie tokia rubrika.Gaila,kad mums taip nesvarbu ,kas dedasi Lietuvoje.Norejau pasakyti,kad visgi laiptai siemet sutvarkyti i si piliakalni.ezinau kas padejo,bet rezultatai aiskus.

2011-05-26 09:43

Aš irgi nepastebėjau, tuo metu išvažiavęs buvau, o po to ir praslydo. Nors po Lietuvą keliauju tikrai nedaug, bet pilnai pritariu įdėjai "pabambėti ant vietinių blogybių" nes, mano nuomone, visos Alfredos minėtos instancijos apskritai nieko nedaro, o tik pinigėlius dalinasi. Kitas dalykas, nemanau, kad jie ir šiame tinklalapyje lankosi, nes jau daug kartų buvo rašyta. Bet šiaip būtų įdomu isteigti tokią rubriką pavadinimu pvz. "Gėdos stulpas" ir ten talpinti konkrečius faktus su nuotraukom ir aprašymais.

2011-05-26 12:11

Pernai vienai dienai buvom nulėkę iki Aukštaitijos regiono nacionalinio parko ir jo apylinkių. Tiesą sakant, buvau sumąsčius dar prie važiavimą paskui parašyti ką matėm ir t.t., bet pabuvus tiesiog nekilo ranka. Visa laimė, kad buvo puikus oras ir gera kompanija. Jau iš pat pradžių , kaip visada labai nuvylė mūsųs internetinia puslapiai- info- labai jau minimaliai - to paties parko puslapis, be jokių žemėlapių. Tic Palūšėj labai skurdus. Ant kalno kempingas kemperiams- na tikrai nėra ko stebėtis, ko tie užsieniečiai pas mus nevažiuoja- infrastruktūros jokios.
Su Ginučiu malūnu daugiau mažiau kentėt galima, tačiau kaip pabandėm nusileidę nuo Ladalnio paieškoti kupetinio kaimo, tai taip jo ir neradom, nes informacinės lentos tiesiog stovi, kad stovėti- ne - bet kokiai informacijai.
Nuorodų jokių, bet galų gale bent po mišką pasivaikščiojom :):):)
Neradom irgi kai kurių objektų, nes TIc paimtas toks paišytas žemėlapiukas jokio aiškumo maršrutui nesuteikia.
Tačiau bent jau pasidžiaugėm bitininkystės muziejum- su juo viskas tvarkoj. :):)
Ir dar vienas pastebėjimas- ežerų kraštas, tačiau kavinukėse šviežios žuvies radom tik Palūšėj

2011-05-26 12:33

O įdomu, kodėl Siguldoj TIC'e apie 30 skirtingų bukletų 5 kalbom, t.t. ir lietuviškai????

2011-05-26 13:35

Ei chebryte kas juma atsitiko? čia juk ne delfis.Man labiau patiktų rubrika: kas man patinka Lietuvoje. ::):):):)
Na tada aš akmenuką į mytripsą mestelsiu .Bent jau meetui galėjo po kokią maikutę., papuošti dalyvius - smulkmena , bet maloni.

2011-05-26 14:00

Manau, kad sveika kartais kam nors "šiknas paspardyti", gal netyčia kas nors atsibus ar bent jau akį pramerks, ar pirštą pajudins, vargu bau, bet, o gal. O su Delfiu, Tukai, nereikia lyginti, žmonės konkrečiai ir pagal faktus rašo, reiškia "skauda" žmonėms, pats supranti.

2011-05-26 14:31

Šv. Jokūbo ligoninė šalia Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo ir dominikonų vienuolyno buvo įkurta 1808 metais. Ji tapo seniausia pasaulietine ligonine Vilniuje.

















2011-05-26 16:18

Kalnaberžė - ar čia tik ne Uspaskicho dvaras?
Tai padėjęs jis seniai ant jo.

2011-05-26 16:43

Beržėnų dvaro rūmai statyti XIX a. 2-ojoje pusėje, jie yra neogotikinio stiliaus.




Dvaro rūmai buvo rekonstruoti 1885–1887 m. pagal architekto K. Lorenco projektą. II pasaulinio karo metais rūmai apgriauti, vėliau restauruoti.







Dvaro teritorijoje yra tvarkingų, bet taip pat ir apleistų tvenkinių. Beveik visos apleistojo tvenkinio žuvys negyvos, dauguma iškilusios į paviršių, tvyro baisus dvokas. Manoma, kad tai yra dėl to, jog žiemą tvenkinyje niekas neišgręžia ekėčių, žuvys uždūsta, neturi kuo maitintis.





Dvaras yra priklausęs grafams Hutten-Čapskiams. Jų laikais pastatyti mūsų dienų sulaukę, ne kartą rekonstruoti dvaro pastatai, įkurtas parkas, žvėrynas, iškasti tvenkiniai, dvaro teritorija apjuosta mūro tvora. Centriniai dvaro rūmai puošnūs, dviaukščiai su trijų aukštų bokštu.








1996 m. Beržėnų dvaro sodybos kompleksas, turintis architektūrinę, urbanistinę, kraštovaizdinę vertę, įtrauktas į Lietuvos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą (kodas G17K). Jam priklauso rūmai, skalbyklos, koplyčios (rūsiuose – Čapskių giminės palaikai), sarginės, kiaulidės, svirno, karvidės, namo, tvarto, spirito varyklos pastatai ir parkas.