2014-04-05 23:16

Baidarininkai ekstremalai susirungs „Slalomralyje“ Vokės upėje

Balandžio 12 d., šeštadienį legendinėje Lietuvos baidarių slalomo trasoje Grigiškėse - Vokės upės žemupio atkarpoje žemiau senojo Vilnius-Kaunas kelio tilto vyks baidarininkų ekstremalų varžybos „Slalomralis“.

Nors vanduo antrąjį „Slalomralio“ gyvavimo sezoną Lietuvos upėse ir labai žemas (dėl jo trūkumo varžybos iš Dūkštos perkeltos į vandeningesnę Vokę), tačiau vienerių metų gimtadienį švenčiantis renginys stipriai paūgėjo. Šiemet „Slalomralį“ organizuoja ne tik jo sumanytojai, bet ir dvi su jais bendradarbiauti nusprendusios, gilias tradicijas bei garbingus vardus turinčios organizacijos - Lietuvos keliautojų sąjunga (vadovaujama gerb. Algimanto Jucevičiaus) ir vandens turizmo sporto klubas „Vikingai“.

Pagausėjus organizatorių būriui, pailgėjo ir renginio pavadinimas: „Slalomralis“ šiemet taip pat yra ir Lietuvos keliautojų sporto vandens turizmo varžybos.

Šių metų „Slalomralio“ trasos ilgis Vokėje, kaip ir pernykščiame „Slalomralyje“ Dūkštoje, planuojamas apie 1,5 – 2 km, kuriuose, be galimų natūralių kliūčių (pavieniai akmenys, prispaudimai, rėvos, nuopylos, užvartos ir t.t.), bus ir du (!) ruožai su dirbtinėmis kliūtimis – vartais (virš vandens pakabintomis kartelėmis), kuriuos laikantis eiliškumo reikės įveikti pasroviui. Vartų bus apie 10 - 15.

Nustatant laimėtojus bus vertinamas laikas, per kurį įveikiama trasa, ir baudos taškai, surinkti abiejuose vartų slalomo ruožuose. Už kiekvieną paliestą vartų kartelę dalyviai gaus po pusę baudos minutės prie trasos įveikimo laiko, o už praleistus vartus - 3 baudos minutes. Startą ir finišą šiais metais teisėjai fiksuos dalyviui esant laive vandenyje.

Šiemet ilgėja ne tik organizatorių sąrašas, renginio pavadinimas, bet ir klasių, kuriose varžomasi, skaičius. Planuojamos rungtys tokiose klasėse: vienviečių pripučiamų ir vienviečių kieto korpuso laivų klasės, dviviečių laivų klasė, dviviečių pripučiamų katamaranų klasė ir keturviečių katamaranų bei keturviečių pripučiamų plaustų (raftų) klasė.

„Slalomralio“ nuostatus bei detalesnę informaciją apie varžybas rasite renginio interneto svetainėje www.slalomralis.lt. Registruotis į varžybas prašome užpildydami šią formą https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dG1jYzVUZ0FoUzZzZko2NWJVUlVhQ2c6MA. Organizatoriai pasilieka teisę varžybose leisti dalyvauti tik iš anksto užsiregistravusius dalyvius.

Dalyvių laukia vertingi „Upių labirinto“, „Armijai ir civiliams“, „Nykštietiško triatlono", „Ditmos projektų ir ko“, klubo „Regata", žurnalo „Kelionės ir pramogos“, Liberalų sąjūdžio, klubo „New York“, „Montis Magia", „Klajūnų klubo" ir „Eko Neries" įsteigti prizai.

Video kvietimas į "Slalomralį": http://vimeo.com/89528584.