2014-09-20 14:43

Kai dar buvau mažas berniukas, tėvai mane pasiėmė į pirmąją šeimos kelionę. Kryptis buvo gana neįprasta tam 2000 metų laikotarpiui – Austrija. Pirmą kartą išvydęs kalnus aš negalėjau patikėti, jog tai ką matau yra gamtos sukurtas dieviškas grožis. Kalnų didybė užbūrė, ir nors nuo tada kasmet žiemos ir vasaros sezonais praleisdavau bent savaitę Alpėse, kaskart jas įsimyliu iš naujo. Štai jau ir prabėgo vaikystė, esu pirmakursis ! Jau būtų nebe taip įdomu keliauti su tėvais , kaip pačiam, todėl ir ėmiausi šio projekto. Visų pirma norėčiau pasakyti, jog nepaisant mano amžiaus (19m.) esu išmaišęs pusę pasaulio ir matęs tikrai daug ir įvairių pasaulio kampelių. Kaip turistas jaučiuosi pakankamai subrendęs, kad galėčiau teigti, jog labiausiai mane domina ne metropoliai, gigantiški supermiestai, ar betono ir stiklo džiunglės tokios, kaip Dubajuje, ne. Labiausiai mane traukia natūralus gamtos grožis, ramios, turistų neperkrautos vietos. Šią žinutę rašau tikėdamasis surasti bendraminčių, kuriems nesvetimas šis jausmas. Tiems, kas turi ką papasakoti ir nori pasidalinti pasitarimais.
Visgi ši kelionė bus pirma tokio tipo mano gyvenime. Anksčiau viskuo pasirūpindavo tėtis, o aš tik stebėdavau jo pasiruošimą. Dabar teks imtis darbų pačiam! Preliminarų maršrutą jau susidėliojau ir jis atrodytų maždaug taip: Google zemelapis Noriu pabrėžti, kad kelionės tikslas yra Hallstatt miestelis. Tikriausiai daugelis esate apie jį girdėję, tad nepristatinėsiu jo. Pirmą kartą ten apsilankiau prieš 10 metų ir tas jaukus kampelis nuo tada iki pat dabar liko mano mintyse. Na, reikia ten praleisti bent porą dienų, kad suprastumėte, ką turiu omenyje. Taigi visa mano kelionė susideda į dvi dalis: 1. Pre-Hallstatt ir 2. Post-Hallstatt. Kolkas tikslaus kelionės biudžeto nepasiskyriau, bet žinau, kad ant kuro išleisti daugiau 600 eurų nenoriu( (pirmyn atgal). Labai domina pasikėlimai gondolomis į AUKŠTESNIUS kalnus, taip pat dviračio nuoma. Oi, atrodo vardinčiau ir vardinčiau, bet reikia sukonkretinti!
1. Tikslas yra Hallstat, nei Lenkijos, nei Čekijos įžymybės nedomina. Pasiekus Hallstatt‘ą visai šalia yra Dachstein pramogų zona, gal kam teko lankytis?
2. Werfen ledo urvas. Ketinu lipti iki jo pats, nes esu sportiškas ir tai bus dar viena atrakcija, o ne jau įprastas pasikėlimas gondola, plius susitaupo 10 eurų.
3. Zell am See. Garsus ir Lietuvoje kurortas. Ketinu apsižvalgyti ten. Beje, nusipirkus summer card galima būtų pasilikti ir kelioms dienoms, nes mane domina ne aplėkti kuo daugiau, o susipažinti su man įdomiomis vietomis artimiau.
4. Hochalpenstrasse kiek supratu yra mokamas (nemažai) kelias? Bet juo dar netekę važiuoti tad manau, jog pravažiuoti Grossglocknerio pašonėje verta.
5. Grossglockner ?! Ką manote? Verta? Ar jaučiasi, kad tai aukščiausias Austrijos kalnas? Kas buvę gal kokių komentarų? Kolkas aš jo neįtraukęs į lankomų objektų sąrašą, bet jei rekomenduosite – atsižvelgsiu į tai, juk visai šalia jis bus.
6. Dachstein kalnas iš rytinės pusės. Vėlgi, pasikelti, praleisti pusdienį trekking užsiimant, ar mountain bike. Šią atkarpą pasirinkau tik preliminariai. Ji gali būti keičiama ir stumdoma, tiesiog nesinori vėl grįžti tais pačiais keliais. Laukiu pasiūlymų dėl grįžimo ! Kaip, pro kur? 
PABRĖŽIU!!! Didmiesčiai nedomina, nei Viena, nei Salzburgas, Nei Innsbrukas.
Jei žinote, jog netoli kelionės maršruto (~ 200km. spinduliu) yra vertas aplankymo miestelis ar objektas – drąsiai siūlykite, man labai reikia jūsų pagalbos !
Jei sakysite, kad verčiau skristi su ryanair į Milaną ir nuomotis mašiną, tai būsite teisūs, tiesiog problema ta, kad visos nuomos kompanijos nuomoja mašinas žmonėms nuo 23 metų, tad šis variantas alpių turizmui atkrenta. O autobusu ne keliavimas.
Apsistoti žadu kempinguose, zimmer frei pas senukus arba blogiausiu atveju mašinoje :D tikrai ne problema. Jei šalia maršruto žinote neblogų nakvynės variantų siūlykite ! Beje, ar gali taip būti, kad jau beveik viskas užsakyta (poilsio namai) kitam sezonui vasaros? Ieškojausi internete ir rodo, kad daugumoje vietų likę po 1-2 laisvus kambarius birželio vidury... ???
Išvykimas dar tiksliai neapsisprendžiau bet nuo birželio iki liepos vidurio tai tikrai. Ketinu keliauti apie 2 savaites.
Biudžetas kaip jau minėjau: apie 500-600 eurų degalams. Visa kita kaip Dievas duos :D kiek siūlot vežtis šiaip išlaidoms?
Automobilis – nissan almera 2004 tas nedidukas. 1.5 L 98 AG apie 6-7L trasoj valgo :)
Dar nežinau ar keliausiu vienas ar dviese.
Feel free to comment anything !
P.S. Jei kas nori prisijungti prie sios keliones rasykit irgi :D nes kaip ir ieskau draugo/es :)

2014-09-20 17:54

Graži kelionė žada būti. Werfene kai buvau, labai patiko.
Didysis Alpių kelias - aš asmeniškai jo neišbraukčiau, nes tai nėra vien kalnas. Tai tiesiog puikus serpantinas, kur viena puse gali pakilti, kita nusileisti, su nuostabaus grožio vaizdais. Sustot galima labai daug kur, vaizdai iš visų vietų labai skirtingi. Tiesa, jis kainuoja, bet verta. Ji galima pasilikt pabaigai, kad važiuojant namo, viena puse pakilt, kita nusileist ir važiuot tolyn.
Dėl miestelių- man pvz maži Austrijos miesteliai labai gražūs, ten gali lankyti beveik kiekvieną. Šalia Bad Ischl mielas miestelis, taip pat St. Gilgen.Ten irgi galima pasikelti į kalnus. Ežeras- galima ten plaukioti garlaiviu.

Apsigyvenimui geriau ieškoti suvedant ferienwohnung, fewo, ir miestelio pavadinimą. Arba dar pension. Čia pigesnes nakvynes.

Išlaidom kasdienai: kavinėse patiekalas kainuoja 8 -15 Eu, bet dydis jų paprastai tai galingas. Parduotuvėse maisto kainos panašios į lietuviškas.

2014-09-20 19:21

Hochalpenstrasse teko važiuoti debesyje. Grossglockner nemačiau, nes buvo lietus, debesies viduje. Saulė pašvietė gal apie valandą. Tai vaizdai su niekuo nesulyginami. Pati Imperatoriaus Pranciškaus Juozapo aikštelė, iš kur matosi Grossglockner ir eina takas į Pasterze ledyną yra įdomi, atraktyvi. Prie jos renkasi švilpikai. Jei kitą kartą būčiau tame regione, išbraukčiau Verfeno ledo urvą, bet Hochalpenstrasse su Pasterze lankymu ir perėjimu viršutiniu taku iš Imperatoriaus Pranciškaus Juozapo aikštelės iki autobusų aikštelės įtraukčiau (tik esant geram orui).

2014-09-26 11:27

Gal dar kas nors ;D

2014-10-05 17:05

Gal patiks ;) Ką tik aprašiau
https://www.mytrips.lt/Pasakojimas/Neturistines-Alpes.-Panoramastrae./1022