Kelionės pasakojimai nuotraukos

North Korea #beggingforwar


Komentarai:
Komentuoti
2015-07-22 12:28 Alvydas
Niekinga ta tauta, kuri pamiršo savo gimtąją kalbą,- kažkas pasakė.
Iš tiesų, visiškai nesuprantu, kodėl mes taip lengvai puolame prie svetimų kalbų, o gal vėl prasidėjo lietuviškos spaudos draudimo laikai?
2015-07-22 16:40 Samis
Žmogus matyt norėjo pasidalinti pasakojimu su savo užsieniečiais draugais.
Nematau blogio čia.
Aišku, lietuvišką pasakojimą būčiau perskaitęs su didesniu malonumu. Bet man patiko ir angliškai.
Ekstremali šalis. Vis prisimenu skaitytą Dž.Orvelo "1982".
Alvydai, istorikai sako, kad lietuviai labiau nutautėjo Mažojoje Lietuvoje, nors ten lietuviška spauda nebuvo uždrausta, skirtingai nei didžiojoje Lietuvoje :)
2015-07-22 18:21 Alvydas
Samiui,
kažkurią dieną eidamas į darbą pasakiau pastabą grupei pagyvenusių žmonių, kurie pasistatę savo mašinas prie namo esančioje žalioje vejoje ramiai šnekučiavosi prie laiptinės. Reakcija buvo fantastiška - jie taip puolė ant manęs šaukti ir visaip koneveikti, kad nejučia pagalvojau: jeigu būtų tinkamesnis laikas ir vieta, jie už tą pastabą mane tikrai galėtų nudobti.
Lietuva labai pasikeitė, dažnai mes net patys nesuprantame - į gerą ar blogąją pusę. Daug keliauju, ir vargu ar apsiriksiu pasakęs, kad lietuviai šiuo metu pasaulyje yra labiausiai savęs negerbianti tauta.
2015-07-22 18:41 Cesius
Pritariu Alvydui, Lietuvoje nepakantumas kitai nuomonei, ieškojimas priekabių, nesvetingumas. Svetingumas Sūduvoje yra pažįstamiems. Noras išsišokti būdingas. Irzlumas, jei esi apsirengęs kitaip nei jiems patinka. Čia jau Kauno bruožas.Todėl dažnai savaitgalį pervažiuoju sieną ir Lenkijoje jaučiuosi geriau, laisviau. Jei būčiau emigrantas, kažin ar planuočiau grįžti.
2015-07-22 19:33 Alvydas
Česiau,
aš visada sakiau ir dar vis sakau, kad niekada nemigruočiau, niekada. Tačiau paskutiniu metu dažnai pakreipiu kalbą taip: niekada nemigruočiau iš Lietuvos, tačiau jeigu būčiau jaunas, tikrai negalėčiau gyventi tokioje korumpuotoje savęs nemylinčioje šalyje. Aš taip pat Lenkijoje jaučiuosi geriau. Ir ne tik Lenkijoje.
2015-07-23 08:19 Loreta
Sami, „1984“ nėra jokios tiesioginės nuorodos į Šiaurės Korėją. Čia tik mūsų fantazija sukuria asociacijas. Jei norite tikresnių vaizdų, siūlau Barbaros Demick knygą „Neturime ko pavydėti: Šiaurės Korėjos kasdienybė“. Tai pagal pokalbius su šiaurės korėjiečiais pabėgėliais parašyta knyga.

Liudai, ačiū už įdomų pasakojimą.
2015-07-23 08:45 Samis
Kaip mes galvojame apie šalį kurioje mes gyvename, tą mes ir turim. Prie aukščiau išvardytų lietuviams tinkamų bruožų priskirčiau ir perdėtą savikritiką. Geriau pasidžiaukime, kad esame taip toli nuo realybės aprašytos šiame pasakojime
2015-07-23 08:51 Liudas
Sami, Loreta, džiugu, kad Jums patiko. Sėkmės Jūsų kelionėse!
Jūsų komentaras:
 
Booking.comSutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.