Kelionės pasakojimai nuotraukos

Tėrvetės gamtos parkas

Plačių Žiemgalos lygumų viduryje, tarsi stebuklinga miškų sala, puikuojasi Tėrvetė. Patrauklumo ir paslaptingumo jai teikia senieji piliakalniai, vaizdingas Tėrvetės upelio slėnis, griovos ir kalneliai, padavimai ir pasakos.


Tėrvetėje žmonės gyveno jau pirmame tūkstantmetyje prieš Kristų, o 12-ame ir 13-ame amžiuje ji buvo svarbus žiemgalių administracinis ir ūkio centras.

Dėl nuostabios gamtos, įdomios istorijos, kultūros ir daugelio žmonių įdėto darbo Tėrvetę dabar dažnai lanko turistai.

TĖRVETĖS GAMTOS PARKAS

Tėrvetės gamtos parko informacijos ir mokymo centro pastatas yra ir pagrindinis įėjimas į parką. Čia yra bilietų kasos, kavinė, turizmo informacijos centras. Tėrvetės gamtos parkas apima daugiau nei 1200 ha plotą, ir didžiausią jo dalį užima pušynai.

Parko įrengtoje dalyje apie 400 ha plote sutvarkyti gamtovaizdžiai ir stebėjimo vietos. Per Tėrvetės upelį yra daug tiltų ir lieptų, o jo senuose krantuose ir griovose aukštyn ir žemyn veda statūs laiptai. Tankus keliukų ir takų tinklas leidžia patogiai pasiekti apžiūros objektus pėstiesiems, dviratininkams ir šeimoms su vaikų vežimėliais. Tėrvetės gamtos parkas neseniai atšventė savo 50-metį. Parke pastatytos buvusios Tėrvetės gyventojos - garsios latvių rašytojos Annos Brigaderės (1861-1933) pasakų veikėjų medinės figūros. Labai populiarūs pasidarė Pasakų miškas, Nykštukų miškas, Miško motinos takas ir kt. teminės parko dalys.

NYKŠTUKŲ MIŠKAS

Tai atskiras ypatingas pasaulis, kuriame gyvena ir darbuojasi nykštukai. Mažieji gamtos parko lankytojai gali pasisvečiuoti nykštukų - įvairių amatų meistrų - sodybose ir namučiuose, susipažinti su jų buitimi, pamatyti pačių nykštukų medines figūrėles. Nykštukų miško šeimininkė yra tikra Nykštukų mamytė.

PASAKŲ MIŠKAS

Tai visiškai kitoks pasaulis. Čia viešpatauja Miško Karalius, kuris prižiūri tvarką miške, rūpinasi, kad visi gyventų taikiai ir draugiškai. Netoli jo savo šile išdykauja gyva pasakų Raganaitė. Čia puikiai jaučiasi pelėdos, vorai, juodvarniai, šikšnosparniai ir juodoji katė.

Pasakų miške yra daug stebuklingų vietų ir dalykų, bet juos turite pamatyti patys.

MIŠKO MOTINOS TAKAS

Mokina pažinti mišką, medžius, akmenis, augalus, grybus, uogas, gyvūnus ir gamtos reiškinius. Mažųjų lankytojų laukia kiškis, voverė, bebras, sraigė ir kt. gyvūnai. Negalima praeiti, nesustojus ties Velėnų senelio, išgirsti neįtikėtinas istorijas trokšta miško dvasia Kerplėšiukas, o drąsuolių laukia trys Šykštuolio išbandymai.

KAIP PASIEKTI TĖRVETĘ?

Ryga - 44 km - Jelgava - 30 km - Tėrvetė
Šiauliai - 60 km - Eleja - 22 km - Tėrvetė
Panevėžys - 99 km - Bauskė - 55 km - Tėrvetė

Nori prie jūros?
Tėrvetė - 9 km - Duobelė - 47 km - Tukumas - 25 km - Engurė

Tėrvetės gamtos parko
Adresas:
„Tervetes sils", Tervetes novads, Latvija, LV-3730
tervete@lvm.Iv, www.mammadaba.lv
tel/faksas +371 63726212
mobilus: +371 2830939


Daugiau apie Tėrvetės gamtos parką, maršrutus ir takus skaitykite: Tėrvetės gamtos parko takai

Jūsų komentaras:
 


Booking.com


Sutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.