Kelionės pasakojimai nuotraukos

Sperlinga Sicilijoje

Sperlinga miestas įsikūręs beveik Sicilijos centre, Enna provincijoje, iki kurio teks vingiuoti serpantinais apie 50 km.


Tačiau tai tikrai įspūdingas miestelis, su įdomia XII amžiaus viduramžių pilimi, įsikūrusia aukštoje smiltainio uoloje, kalno viršūnėje.


Pavadinimas "Sperlinga" kilęs iš graikų kalbos ir reiškia "uolą". Pilis yra maždaug 200 m ilgio, 15 pločio ir apie 70 m aukščio, kurios viduje keliais lygiais išsidėstę urvai.


Jos paskirtis keitėsi - manoma, kad pradžioje buvo naudojama čiabuvių kaip garbinimo vieta (šventinimams arba kaip nekropolis), po to pritaikyta kariniams, gynybiniams tikslams. Kai kuriuose urvuose buvo kalėjimas, kalvė, kurioje gamino ginklus, net klėtis. Apatiniuose urvuose buvo laikomi arkliai ir gyveno žmonės net iki 1960-ųjų vidurio.


Kiekvienais metais, rugpjūčio 16 d. siaurose miestelio gatvelėse vyksta festivalis " La Sagra del Tortone "

Pilis atidaryta kiekvieną dieną nuo nuo 9.30 – 13.00 ir nuo 14.30- 18.30.
Bilieto kaina - 3 eur.

Plačiau - www.italythisway.com; www.castellodisperlinga.it
Jūsų komentaras:
 


Booking.com


Sutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.