Kelionės pasakojimai nuotraukos

Nebylūs žmonės

„Nebylūs žmonės“ – įdomus, bet tikrai keistai atrodantis meno kūrinys, sutinkamas Suomijos 5-ojo kelio laukymėje, nusidriekusioje apie 25 kilometrus į šiaurę nuo Suomussalmio miesto. Šį neįprastą kūrinį sudaro maždaug 1200 kaliausių su durpinėmis galvomis ir dėvinčios spalvingus drabužius.


Tai menininko Reijo Kela 1988 metais įgyvendinta idėja, pirmą kartą pasirodžiusi Lassilos laukuose, netoli Helsinkio. 1994 metais spalvotos kaliausės buvo eksponuojamos Helsinkio Senato aikštės turgavietėje, vėliau Jalonuoma upės pakrantėje, kol galiausiai įsikūrė dabartinėje vietoje.


Šių kaliausių drabužiai keičiami du kartus per metus. Juos paaukoja vietiniai gyventojai ir atvykę lankytojai. Sakoma, jog pastarieji netgi noriai išmaino savo dėvimus drabužius į tuos, kurie iškabinti ant kaliausių.


Niekas nežino, kas paskatino menininką sukurti „Nebylių žmonių“ instaliaciją. Menininkas atsisako pateikti bent kokį paaiškinimą, sakydamas, jog kiekvienas lankytojas gali pats pasidaryti savo išvadas.Jūsų komentaras:
 


Booking.com


Sutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.