Kelionės pasakojimai nuotraukos

Kabantys karstai

Sagatos miesto gyventojai tęsia keistas laidojimo tradicijas. Senuoliai,dar būdami gyvi, išsiskaptuoja karstus iš tuščiavidurių rąstų. Neturintiems jėgų ar pasiligojusiems, tokius karstus jiems padaro šeimos nariai. Mirusieji yra įdedami į karstus (kartais tenka laužyti kai kurias kūno dalis, kad įtalpinti) ir atnešami prie laidojimo uolos. Karstai su mirusiaisiais neužkasami, bet pakabinami  uolų viduje arba išorėje, greta jau čia kabančių protėvių.


Sagatos žmonės praktikuoja tokį laidojimo būda jau daugiau nei 2000 metų, todėl kai kurių karstų amžius siekia tūkstantį metų.Per laiką seni karstai suyra ir nukrenta. Jų vietą užima nauji.

Daugelį kabančių karstų vietų yra sudėtinga pasiekti. Iš pagarbos mirusiesiems ten ir nereikėtų landžioti.Į šias neįprastas kapines galima pažvelgti iš toliau - jos gerai matomos.

Jūsų komentaras:
 


Booking.com


Sutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.