Kelionės pasakojimai nuotraukos

Gibellina Sicilijoje

Gibellina yra nedidelis miestas Sicilijoje, Trapani provincijoje. Jis buvo sunaikintas 1968 metais sausį, po Belice žemės drebėjimo, kurio metu žuvo keli šimtai žmonių, apie 1000 sužeista ir 100 000 liko benamiais.


Ruderi di Gibellina - kaip miesto griuvėsiai yra dabar vadinami - palikti kaip buvo po žemės drebėjimo ir yra lyg miestas - vaiduoklis. Pats miestelio centras buvo tiesiog užbetonuotas, išsaugant buvusių pastatų formas bei gatveles ir yra lyg paminklas tiems įvykiams paminėti.


Projekto autorius - Alberto Burri, kartu su skulptoriumi Pietro Consagra ir senatorium Ludovico Corrao suformavo muziejų po atviru dangumi.


Naujas miestas, Gibellina Nuova, buvo atstatytas 11 km atstumu nuo senojo. Naują miestą kūrė daugelis žymių Italijos menininkų ir architektų. Prie įvažiavimo į jį stovi P.Consagros skulptūra "Porta del Belice"


Naudingos nuorodos:
www.webalice.it
en.wikipedia.org/wiki/Gibellina
Jūsų komentaras:
 


Booking.com


Sutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.