Kelionės pasakojimai nuotraukos

Badab-e Surt ežeras Oroste

Pamačius šiuos vaizdus pirmiausia atrodo, kad tai žymiosios Pamukalnės – vieno svarbiausių Turkijos turistinių objektų, montažas. Bet atidžiau patyrinėjus vietovės dydį, bei gerą baseinėlių būklę, susidaro įspūdis, kad tai dar niekur plačiai nereklamuojama neturistinė vieta. MyTrips.lt komandai, remiantis įvairiais šaltiniais, pavyko patvirtinti šį spėjimą. 


Ši fantastiška vieta yra mažame Irano kaimelyje Malkhast (tarp Semnano ir Sari). Mineralinėmis  druskomis turingas šaltinėlio vanduo teka kalno šlaitu žemyn, apnešdamas uolas mineralų sluoksniu. Laikui bėgant ir, veikiant išorinėms gamtos jėgoms, susiformavo terasos – baseinėliai. Raudonos spalvos atspalvį vandeniui suteikia iš žemės gelmių trykštantis vanduo, gausus geležies ir kalcio druskų priemaišų.


Vietovė kol kas atrodo gerai, bet po truputį nykstanti, nes nerpižiūrima jokių organizacijų.


Kodėl toks didelis organizacijų dėmesys Pamukalnei ir toks abejingumas Badab-e Surt?

Jūsų komentaras:
 


Booking.com


Sutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.