Kelionės pasakojimai nuotraukos
Forumai   /    Europa   /   

Įdomiausios lankytinos vietos Paryžiujestorm storm
2010-11-29 15:02

Netrukus turėsiu laisvą savaitę Paryžiuje. Ką įdomaus galima pamatyti mieste žiemos sezonu? Eifelis, Luvras, Triumfo arka, Pompidų centras, Monmartras, Mulen Ružas, Liuksemburgo sodai, Versalio rūmai, Defence rajonas ir Noter Damo katedra - visi aplankyti ankstesnių kelionių metu. Ieškau dar neaplankytų įdomių vietų. Gal ką turėtumėte parekomenduoti?
bamboo bamboo
2010-11-29 15:38

šį rudenį kaip tik Paryžių aplankiau. iš nepaminėtų vietų labai patiko Paryžiaus katakombos ir Disneilandas. taip pat studentų rajonas - Lotynų kvartalas, kuriame visada verda gyvybė ir net vėlyvais vakarais gatvės pripildytos jaunimo.
linosa linosa
2010-11-29 19:11

Monmartre yra senos kapinės- Cimetiere Montmartre, kur daug žinomų pavardžių, tokių kaip Diuma ir dainininkė Dalida, prie kurios skulptūros nevysta gėlės. Nors atrodo ne pati tinkamiausia vieta, bet jos mums kažkodėl paliko įspūdį - jei būsite šalia- užsukite.
Ir girdėjau, kad tame pačiame Monmartre yra įdomus erotikos( ar sekso) muziejus :)
Cesius Cesius
2010-11-30 21:26

Dar įdomu yra cimetiere du Pere Lachaise- kapinės. Jose ilsisi Jim Morrison- Tde Doors solistas, Edith Piaf, Oscar Wilde, F. Šopenas- žymiausias lenkų kompozitorius, Moljeras, Marselis Prustas. Jos gana didelės, sunku orientuotis. Galima prie įėjimo nusifotografuoti planą. Iš muziejų man įdomiausias d'Orsay muziejus- prancūzų impresionistų. Rodeno muziejus ir šalia Dome bažnyčia su Napoleono kapu. Vertas dėmesio Panteonas. O šalia Paryžiaus mane labiausiai sužavėjo Mini France- parkas, kuriame visos Prancūzijos įžymybės yra sumažintos. Jis yra į vakarus nuo miesto, šiauriau Versalio. Labai populiarus tarp prancūzų ir visai nežinomas lietuviams.
ausra.jasaitiene ausra.jasaitiene
2010-12-02 10:02

Jei nebūtų žiema, tai sakyčiau, kad Euro Disneyland'ą būtina aplankyti, net ir suaugusiems :)

Šiaip tos lankytinos vietos labai individualios. Reikia žinoti, kas domina, kad galima būtų patarti kažką įdomaus. Paryžiuje ir jo priemiesčiuose yra daug gražių parkų, aikščių. Iš rečiau lankomų yra Place des Pyramides, kurios centre stovi didelė Žanos Dark statula. Prancūzų teatro aikštė, šalia kurios stovi svarbiausias prozos teatras - Comedie-Francise. Vendome, su gražiu architektūriniu ansambliu.

Verta pasivaikščioti Senos upės pakrante, apžiūrėti senuosius Paryžiaus tiltus. Arba pasiimti kruizą laivu. Vieniem ši pramoga nepatinka, o mano atsiminimai apie ją labai šilti. Ypač patiko naktinis pasiplaukiojimas. Labai gražu kai visas Paryžius paskęsta šviesose. Dienos metu, gal kiek nykiau, bet galima viską apžiūrėti geriau. Man atrodo netgi maršrutai tuo metu skiriasi. Arba nuo tur-kompanijų priklauso. Nes tris kartus plaukiau ir visus tris kartus skirtingais maršrutais.

Galima aplankyti Palais de Justice, kurį sudaro teismo rūmai, bažnyčia (Sainte-Chapelle) ir buvusi karalių rezidencija bei kalėjimas.

Vaikščiojant St-Lois galima apžiūrėti Lenkų biblioteką ar net mažą Adomo Mickevičiaus muziejų.

Iš didesnių bažnyčių dėmesio dar vertos: Didžioji Paryžiaus bažnyčia, St-Roch ir kt.

Muziejai: Museum of Decorative arts, Orse ir Rodeno.

O taip pat Karališkoji rezidencija, Nacionalinė biblioteka, Bastilija, Opera, Madeleine, Karo akademija, Les Invalides rūmai ir t.t. Nemanau, kad verta viską vardint, nežinant, kas domina.

Dar buvau įsisukusi į kažkokį gražų Paryžiaus universitetą. Ties įėjimu stovėjo paminklas Gėtei. Kadangi išsiblaškiusi klaidžiojau, tai net jo pavadinimo neatsimenu. Bet visada verta, kur nors nuklysti, be žemėlapio.
storm storm
2010-12-03 10:37

O Disneilandas žiemą veikia?

Kur rasti tas katakombas?
bamboo bamboo
2010-12-07 09:42

Atrodo veikia: http://www.disneylandparis.co.uk/index.xhtml

Katakombų: http://www.catacombes-de-paris.fr/english.htm
Loreta Loreta
2010-12-08 13:32

Disneilende buvau žiemą - per pačias Kalėdas. Tiesa, oras nebuvo žiemiškas. Nelabai įsivaizduoju, ką ten būtų galima veiklti per šalčius. O šiaip, anksčiau labai skeptiškai jį vertindavau, bet po apsilankymo likau be galo sužavėta.
Booking.comSutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.