Kelionės pasakojimai nuotraukos
Forumai   /    Europa   /   

Čekija lankytinos vietosPuslapis 1 iš 3 Atgal1 2 3


vejas vejas
2011-01-24 21:44

Vasarą su draugais planuojame palėkti iki Čekijos. Domina visos įdomesnės lankytinos vietos, ypatingai gamta, pilys, maži jaukūs miesteliai. Į Prahą ir didesnius miestus neplanuojame lįsti. Ką pasiūlytumėt be jų pamatyti? Taip pat laukiami visi patarimai: kur apsistoti? (ketiname nakvoti palapinėse). Ką būtina žinoti keliaujant Čekijoje? Ką išbandyti? Ką paragauti? Ir t.t...
linosa linosa
2011-01-24 22:00

Čekijoj tai daugybė gražių vietų, pavardinsiu pavadinimus, gal kas patiks ir bus pakeliui :Telc, Domazlice miesteliai, Šalia Kutna Hora Kostnicos bažnyčia, Lednice rūmai ir parkas, Hluboko, Trosky, Zvikov, Loket, Hukvaldy pilys, Pranska skala , Cesky raj, Ardschpach skaly.
O paragauti tai reikia alaus :)
TUKAS TUKAS
2011-01-24 22:51

Hluboka nad Vlatvou Bene gražiausia Čekijos pilis
Česky Krumlovas Tai didžiausia Čekijos pilis.Alus ten super -man patiko ir (smažonij sir ) keptas sūrisšiek tiek info:
http://www.czechtourism.com/
http://photo.czechtourism.cz/
http://www.e-cesko.cz/
http://www.myczechrepublic.com/
http://www.aboutczechia.com/
http://www.czecot.cz/

kempingai:
http://www.camp.cz/
http://www.czech-camping.com

Paminklai ir pilys
http://www.zamky-hrady.cz/
http://www.unesco-czech.cz/
http://www.heritage-trails.cz/

muziejai:
http://www.cz-museums.cz/
Aruna Aruna
2011-01-25 11:18

Pilių Čekijoj tai tiesiog be proto, vos ne kiekviename miestelyje.:):) Miesteliai jaukūs visi.
Gal geriau pasiplanuokit kurią Čekijos dalį norit pažiūrėt ir važiuojat keliu iš eilės į visus miesčiukus, kalnus arba olas.
Ragaut tai būtinai smažonij sir - ir visose kavinėse jis skirtingas :). Apskritai pas čekus virtuvė gera ir gausi - kiek kur valgėm- niekur nenusivylėm. Neapsirikit dėl blynelių - pas juos tai desertas, nes patiekiami su visokiais saldžiais dalykais.
vejas vejas
2011-01-26 10:12

Tikslaus maršruto, kol kas nėra. Be Prahos mažai, ką apie šalį žinom, todėl renkamės info apie įdomiausias Čekijos lankytinas vietas ir dėliojamės ant žemėlapio. Kelionei turėsime daugiau nei 3 sav. Manau, kad per tą laiką suspėsim aplankstyti ne vieną regioną, bet didesnę Čekijos dalį. Todėl, ačiū už visus patarimus ir nuorodas į įdomias vietas. Viršutiniuose linkuose radau daug naudingos info. Tik prie jų labai trūksta gyvų atsiliepimų :) Žinot kaip būna: vieta išreklamuota ir nuotraukose graži, o nuvažiuoji ir bac - turistiniai spąstai.
Cesius Cesius
2011-01-26 12:45

Čekija nuostabi šalis. Ten begalė pilių, o jos mane labiausiai domina. Buvau Čekijoje 10 ar daugiau kartų. Asmeniškai pats važiuočiau į pietų Čekiją, jos sostinė Česka Budejovice, kur gamina skaniausią Budvar alų, į šiaurę už kelių km puiki Hluboka nad Vltavou pilis. Čia populiariausias Česky Krumlov turistų numintas miestas su pilimi. Čia puikūs Taboro ir Piseko miesteliai. Šiame regione vyko Hašeko herojaus Šveiko nuotykiai. Šiauriau prie Benešovo yra Konopištės pilis. Ji turtinga ir vidumi ir išore. Esu buvęs, rekomenduoju. Pietų Čekijos regione daugiausia visoje Čekijoje dirbtinų vandens telkinių, tad vasarą sustoti išsimaudyti yra kur.
Vakarų Čekijoje esu buvęs Aš- Cheb- Karlovy Vary- Chomutov- Liberec. Šiuo Vokietijos pasieniu esu važiavęs ne kartą. Čia labai tankiai apgyventa, daug miestų ir miestelių, todėl greitai lėkti neišeina. Nakvojau Cheb miesto pakraštyje kempinge. Labai patiko, iš anksto neužsakinėjau. Apsistoję vien vokiečiai. Aš- miestas apendikse, kaip mūsų Dieveniškės. Iš visų pusių Vokietija. Ten prisirinkom grybų, aplink jaukūs miškai.Tame regione 3 garsiausi Čekijos kurortai: Františkove Lazne, Marianske Lazne ir Karlovy Vary. Pastarasis yra Becherovkos gimtinė, gamybos vieta. Jis laikomas 13-u mineraliniu vandeniu, nes čekai suskaičiavę 12 ten. Vakar nusipirkau Becherovkos ir taurelė jos dabar padeda rašyti. Piečiau yra garsi Loket pilis. Tame regione daug karštų versmių, teka upė Tepla (šilta). Tarp Karlovy Vary ir Plzeno rečiau apgyventa teritorija. Šiaurėje Vokietijos pasienio yra Jablonec nad Nisou- bižuterijos, gražių čekų spalvotų ir ne tik gimtinė. Ir Liberec- 100.000-tinis miestas su gražia katedra, puiki senamiesčiu. Mėgstu jame pasivaikščioti.
Rytų Čekijoje pats gražiausias yra Kromeržiž miestas. Ten ir pilis, ir rūmų gėlynai, nuostabus parkas. Ten pilyje negalima fotografuoti. Esu buvęs 2 kartus ir dar noriu. Ten fimuoja rimtus meninius filmus. Ten gyveno tarpukario Čekijos prezidentas. Deja ten viešbutyje rasti laisvą vietą sunku. Netoli ten nuostabus Olomoucas irgi 100.000- inis. Jame aukščiausia maro skulptūra Čekijoje. Didžiulė gotikinė katedra. Tai studentų miestas.
Į pietus prie pat Austrijos sienos yra Valtice ir Lednice- tai puikūs, vertingi pilių- rūmų kompleksai.
Šiaurės Čekijoje verta pamatyti: Opočno-pilis ant kalno su turtinga eksponatų kolekcija. Tržebechovice nad Orebem- didžiausias veikiantis medinis Betliejus- ten juda apie 2000 dalių. Nove mesto nad Metuji- palaidotas Lietuvos kunigaikščio pasiuntinys. Juk husitai siūlė Vytautui būti Čekijos karaliumi, bet jis atsisako. To patys čekai neneigia, bet nesistengia pasakoti. Dvur Kralove nad Labem- safari zoo- buvau 3 kartus ir dar neatsibodo. Jaromerž miesto priemiestyje Josefov- katakombos su pastovia 12 laipsnių temperatūra. Snežka- aukščiausia Čekijos viršūnė - 1602 metrai. Iš Pec pod Snežkou užlipau 9 km ir vėl 9 km nulipau. Labai patiko.
Rimys Rimys
2011-02-14 10:25

Sveiki.
Mes su draugu motociklais ruošiamės pasižvalgyt po Čekiją. Norėjau paklaust, gal kas žinot kokių vaizdingų kelių?
TUKAS TUKAS
2011-02-14 11:49

Aplink Čekiją motociklų kaimo keliukais.

Rimys Rimys
2011-02-14 19:23

Na, Tukai, man atrodo kad Tavo variantas tiek kad važiuot Čekijoj, norisi kažką ir pamatyt. O kad kaimo keliukai tai gerai.
TUKAS TUKAS
2011-02-15 08:06

Čia vienas iš Čekijos motomanų maršrutų.
Kiek teko važinėti Čekų kaimo keliukais(tiesa su auto) tai jie asfaltuoti ir pakankamai puikus.
Puslapis 1 iš 3 Atgal1 2 3


Booking.comSutinku

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.